5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Angelika Penner: HRAJEME SI S FILIPEM 9, 10

Angelika Penner: HRAJEME SI S FILIPEM 9, 10

Autor: Magdalena Felixová | Datum: 20.9.2006 | Vydání: 7/2006

Sešity Hrajeme si s Filipem 9 (Kreslíme, luštíme) a 10 (Uvažujeme, dokreslujeme) jsou pokračováním úspěšné řady pracovních sešitů pro děti od 4 do 7 let.

Chytrý lasičák Filip připravil dětem v každém z nich čtyřicet zábavnýchúkolů. Najdeme zde hádanky, porovnávání obrázků, hledání rozdílů, doplňování detailů, dokreslování podle předlohy, jednoduché počítání do deseti. Děti si při práci nebo snad lépe při hře procvičí pozornost, paměť, prostorovoupředstavivost, jemnou motoriku i další dovednosti, které potřebují pro úspěšný vstup do školy.

K práci s jednotlivými úlohami stačí většinou pouze pastelky a tužka, k některým nůžky a lepidlo. Menší děti, které ještě nečtou, budou potřebovat pomoc staršího čtenáře. Nemusí to být nutně dospělý, protože zadání jsouformulována jasně a srozumitelně. Dětem vyhovuje i praktické provedení publikace. Každý úkol je na jedné straně trhacího bloku. Dá se tedy pracovat s jednotlivými listy. Zábavné sešity lasičáka Filipa bych doporučila šikovnýmpředškolákům a prvňákům, proto by neměly uniknout pozornosti učitelek MŠ a vychovatelek ŠD.

Praha, Portál 2006, 40 s.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666