5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Dokud nejde o život, je vše dovoleno

Dokud nejde o život, je vše dovoleno

Autor: Marie Těthalová | Datum: 9.1.2008 | Vydání: 1/2008

Ilona Jeníčková strávila více než rok v německé rodině. Získala nejen cenné zkušenosti s cizí kulturou a odlišným stylem výchovy, ale také se zdokonalila v němčině a našla nové přátele.

Co vás přivedlo k práci au-pair?

O práci au-pair v SRN jsem uvažovala delší dobu. Až moje nespokojenost v tehdejším zaměstnání mi však dala impulz ji realizovat. Chtěla jsem poznat život v Německu a hlavně se zdokonalit v jazyce. Byla jsem v malém městečku poblíž Hannoveru (spolková země Dolní Sasko).

O jak staré děti jste v německé rodině pečovala?

Rodina měla dvě malé děti. Při mém příchodu do rodiny byly chlapečkovi dva roky a holčičce necelý rok. Děti nechodily do školky, byly ještě malé.

Jak byste charakterizovala výchovný styl „své“ rodiny?

Výchova v rodině byla mnohem volnější a liberálnější, než je u nás. Ale tato rodina byla specifi cká v tom, že děti musely poslouchat a měly jasné mantinely, což byla výjimka mezi tamními rodinami. Setkala jsem se i s dětmi, které si dělaly absolutně, co chtěly, a matky jen přihlížely.

Jak vypadal váš pracovní den?

Režim dne byl velmi pohodový, jelikož matka dětí nepracovala. Vstávalo se společně s dětmi, následovala klidná snídaně, poté jsem poklízela, hrála si s dětmi a nebo jsme několikrát týdně navštěvovali mateřské centrum. Vše se točilo jen kolem dětí a šlo podle jejich potřeb. A to neplatilo jen pro „mou“ rodinu.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 1/2008
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666