5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Foukej, foukej, větříčku…

Foukej, foukej, větříčku…

Autor: Markéta Lukáčová | Datum: 13.6.2007 | Vydání: 6/2007

Teplé dny nahrávají častému pobytu venku. A když trochu zafouká, nemusíme se hned běžet schovat, ale můžeme vytáhnout připravené papírové větrníčky a foukat a foukat.

K výrobě větrníků se nejlépe hodí pevnější papír – tedy standardní kladívková čtvrtka nebo různé barevné polokartony či pergamenové papíry. Podle připravených šablon si vystřihněte jednotlivé dílky či jeden základní kus pro tělo. Zkušenost říká, že vyobrazené modely fungují daleko lépe v poměrně malé variantě (průměr větrníčku zhruba do 10 cm). Větší už vyžadují skutečně pevnou konstrukci – tedy například tvrdé plastové desky, aby se větrníček neprohýbal a nezastavoval se okraji o rukojeť. Tomu také brání dřevěné korálky.

Na krejčovský špendlík se skleněnou hlavičkou tedy nejprve navlečte malý korálek, pak jednotlivé „chlopně“ větrníku, propíchněte střed těla, znovu korálek a poté teprve špendlík zapíchněte do dřevěné tyčky nebo plně postačující dřevěné špejle. (Pozor, dbejte opatrnosti – špendlík zůstane trčet ze špejle a mohlo by dojít k poranění.) Špendlík také můžete nahradit například měkkým drátkem, který nakonec omotáte kolem špejle.

Větrníčky s ohnutými chlopněmi se hezky točí při foukání z boku, naopak prolamované a prostřihávané modely držte čelem k sobě a foukejte na střed.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666