5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Jak se starý medvěd trápil

Jak se starý medvěd trápil

Autor: Eva Štanclová | Datum: 13.6.2007 | Vydání: 6/2007

Pohádka o medvědovi, kterého bolel zub, nás uvedla do týdne plného her, zpívání, tancování i vyrábění. Nevěříte? Zkuste to s námi! Určitě nebudete litovat.

Pondělí jsme zahájili vyprávěním pohádky „Medvědí trápení“, jež nás pak provázela celým týdnem. Na medvědí trápení jsme si pak hráli každé ráno: Jeden z kluků se stal medvědem a jedna holčička liškou, která medvědovi radí, aby šel k doktorovi a nechal si zub vytrhnout.

Kdo to tady bručí?

Za doprovodu klavíru jsme se naučili novou pohybovou hru, kdy děti reagovaly na hluboké a vysoké tóny. Při hlubokých tónech pomalu chodily po třídě a bručely jako nemocný medvěd a při vysokých tónech rychle běhaly po čtyřech jako lišky. Hra se jim velice líbila.

Další novou hrou byla hra „Chodí medvěd“. Děti utvořily kruh a uprostřed chodil medvěd v rytmu říkanky: Chodí medvěd po zahradě, velký a chlupatý, ukaž, ukaž, co ty umíš, medvěde huňatý!

Kruh i medvěd se zastaví a medvěd předvádí cvik, který po něm děti opakují.

Potom si sundá medvědí čepici, dá ji kamarádovi, který se tak stane medvědem, a hra se opakuje. Jindy jsme medvěda „svezli na kolotoči“, aby alespoň na chvíli zapomněl na své trápení. Také tuto hru hrají děti velice rády. Všichni uděláme kruh a nejprve pomalu roztáčíme kolotoč, postupně zrychlujeme a nakonec opět zpomalíme a kolotoč zastavíme.

Ř íkanka k této hře je jednoduchá: Hola, děti, hola, roztočíme kola, už se všechny točí děti v kolotoči, pomaloučku jen se toč, zastavíme kolotoč.

Máme hrnec veliký

Také další hra má lehká pravidla. Je to hra „Na knedlík“.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 6/2007
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666