5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Leporelo pro malé i velké

Leporelo pro malé i velké

Autor: Markéta Lukáčová | Datum: 3.10.2007 | Vydání: 8/2007

Není nad večerní zachumlání do pelíšku s dobrou knihou plnou pohádek a obrázků. A co teprve půjde-li o jednoduchou knížku nebo leporelo s příběhem, které si děti vyrobí samy.

Polední nebo večerní ukládací rituály spojené s četbou příběhů, prohlížením obrázků a povídáním si o životě jsou jednoznačně přínosem pro rozvíjení bohaté slovní zásoby dítěte. Když už dítě zvládne samo skládání jednotlivých myšlenek v logickém sledu a přijme tuto hru na vymýšlení pohádek, můžeme rozvíjející se fantazii podpořit i „vydáním“ jeho příběhu v knižní formě obohacené o obrázky.

Zvolíme-li pro začátek technicky jednodušší formu v podobě leporela, začneme svázáním 6-8 stejně velkých kartiček z kladívkové čtvrtky (v některých obchodech s výtvarnými potřebami se dají sehnat papírové předlohy pro leporela, vypadají jako knížečka, do které tiskař zapomněl vytisknout písmenka a obrázky). Jako sponky do děrovačkou vyražených otvorů poslouží například textilní stužky, přírodní provázek nebo malé kroužky z pozinkovaného drátku, které vzniknou z kleštěmi prostřihnuté spirály namotané na silnější fix.

Děti budou zpočátku potřebovat pomoc s rozvržením příběhové linie do jednotlivých políček a také s předepsáním doplňujícího strohého textu k již namalovaným obrázkům.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 8/2007
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666