5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Než půjdou do školy…

Než půjdou do školy…

Autor: PhDr. Daniela Kramulová | Datum: 5.1.2015 | Vydání: 1/2015

Školní zralost a příprava předškoláka na vstup do první třídy je téma, které nabírá na intenzitě v době zápisů a znovu akceleruje po nástupu dětí do školy. Na mateřské školy se snášejí výtky, že předškoláky dostatečně nepřipravují, objevují se ale i pozitivnější příklady vzájemné spolupráce.

Než půjdou do školy…

Příprava předškoláků na vstup do první třídy, která je jedním z důležitých úkolů mateřské školy, má několik podob. Nejde jen o vzdělávací složku, rozvoj kognitivních schopností, grafomotoriky a příslušných pracovních dovedností, které nás obvykle napadnou jako první. Budoucí školák by měl mít i přiměřené sociální dovednosti, měl by respektovat autoritu pedagoga, umět přiměřeně komunikovat s dospělým i se spolužáky ve třídě a díky tomu se rychle adaptovat na školní prostředí.

Poznej svou školu

Podle zkušeností poradenské psycholožky PhDr. Ivany Halíkové roste zájem „mateřinek“ o spolupráci se školami úměrně tomu, jak se blíží termín zápisů do prvních tříd. Zejména tam, kde k zápisu do jedné školy přicházejí děti z více mateřských škol.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 1/2015 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666