5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Nové nápady pro starý papír

Nové nápady pro starý papír

Autor: Alena Kulhánková | Datum: 3.12.2008 | Vydání: 10/2008

Stromy, košíky, sněhulák, polštářek, koláže, figurky, míčky, korálky…, to je malý výčet toho, co vše se dá vyrobit ze starého papíru.

  Návody a pracovní postupy najdeme právě v knížce Nové nápady pro starý papír od Zdeňka Petržely. Každý pedagog, který publikaci otevře, v ní najde něco, co ho zaujme, co se mu bude hodit při výchově a vzdělávání dětí.

Knížka je přehledná, ke každému výrobku je uvedený srozumitelný popis práce. V poznámkách jsou zaznamenány zkušenosti z praxe a různá doporučení a rady k dané činnosti. Velkým kladem této publikace je, že jsou v ní uváděny náměty, které jsou ověřené praxí a zkušenostmi a obrázky výrobků, které vyráběly děti. Nedílnou součástí knihy jsou hry a náměty k dalším činnostem. Fotografi e v knize dokumentují pracovní postupy, zapojení dětí do pracovního procesu a jejich účast na aktivitách. Každý si v ní může vybrat námět, který bude vyhovovat jeho představám a potřebám.

Další nemalou výhodou je materiál, ze kterého jsou výrobky vytvářeny. Odpadový papír, staré noviny – to je materiál, který je všem dostupný, a náklady na tvorbu jsou skutečně minimální. Práce s novinovým papírem je pro děti snadná a zábavná. Děti novinový papír dokážou snadno skládat, tvarovat, trhat. A když se někdy něco nezdaří podle představ? Nevadí, materiálu je dost. A radost z přetvoření starých novin v něco nového, pěkného, netradičního, ba i legračního je velká. Inspirace pro výchovnou a vzdělávací práci je v této knize víc než dost. Myslím, že každý, kdo pracuje a hraje si s dětmi, si v ní ten správný námět najde.

Zdeněk Petržela Praha, Portál 2008


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666