5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > POHÁDKOVÁ ANGLIČTINA S KOCOUREM VAVŘINCEM I., II.

POHÁDKOVÁ ANGLIČTINA S KOCOUREM VAVŘINCEM I., II.

Autor: Kateřina Hamplová | Datum: 13.6.2007 | Vydání: 6/2007

Obdivuhodně dobře zpracovaná učebnice angličtiny pro nejmenší děti ve věku od 3 do 7 let mne oslovila na první pohled.

  Kniha není rozdělena do klasických kapitol, jednotlivé tematické celky jsou odděleny komiksovým předělem – klasickými pohádkami. Tento komiks, který je u dětí velmi oblíben, je vždy dvojjazyčný – na jedné straně anglicky, na druhé česky. Touto formou si děti velmi snadno a nenápadně osvojí některé základní fráze.

Celá kniha vychází z hesla „škola hrou“ a velmi hravou a nenásilnou formou seznamuje děti se základní slovní zásobou a obraty. Děti si rozvíjejí nejen svou znalost jazyka, ale aktivity v knize jsou doslova „šité na míru“ předškolním dětem a skládají se z mnoha různorodých částí – pohybových aktivit a her, výtvarných a jiných tvůrčích činností, soutěží.

Kniha je velmi přehledná a obsahuje spoustu návodů, jak s dětmi pracovat, jak podnítit jejich zájem. Všechny aktivity jsou zde popsány velmi detailně, a proto s touto knihou mohou velmi pohodlně a efektivně pracovat i začínající učitelé či rodiče bez zkušeností, kterým je kniha také určena,.

Vhodným střídáním činností dosáhneme toho, že se děti vydrží soustředit a učení pro ně zůstane zábavou. Dvojjazyčné vedení knihy, včetně všech instrukcí, usnadňuje případnou práci s touto knihou i rodilým mluvčím, což je zcela jistě její nezanedbatelná výhoda.

Kniha je doplněna CD, na kterých jsou nahrány všechny komiksové pohádky i mnoho dalších úkolů, her a aktivit. Záleží pouze na učiteli, zda dá přednost vlastní interpretaci, nebo si vezme na pomoc CD s nahrávkami rodilých mluvčích, což považuji za neocenitelného pomocníka.

Z knihy je nadšená i moje šestiletá dcerka. Barevné obrázky, které zaujmou, a usnadňují tak asociování se slovy, zajímavé aktivity, jež sama s radostí opakuje, tvořivé činnosti, při nichž si fixuje již naučené a zároveň rozvíjí spoustu dalších vlastností, to vše jí začátky angličtiny usnadňuje a rozhodně napomáhá vytvoření kladného vztahu k učení a k získávání nových znalostí.

 Lucie Poslušná, Věra Faltová
Brno, Computer Press 2007, 160 a 128 s.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666