5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Říjen, měsíc ovocné vůně

Říjen, měsíc ovocné vůně

Autor: Jitka Horová | Datum: 1.10.2008 | Vydání: 8/2008

Kouzelný podzim probarvil šustivé listí pod modrým nebem… Nechme se opět inspirovat jeho hojností.

Až budeme kreslit a malovat jablíčka nebo lepit výstřižky barevných plodů na bílý papír, připomeneme si vůně různých druhů zrajícího ovoce.

Obrázky jablek, hrušek, švestek a hroznového vína doplníme motivy ořechů, oříšků, hub a šípků. Některé výkresy a koláže rozvěsíme na nástěnku. Další stočíme do tvaru válců a přiklopíme papírovými nebo kovovými víčky. Válce postavíme do řady jako výstavu kompotů. Popovídáme si o konzervování ovoce, zeleniny a hub.

K tvorbě papírových kompotů potřebujeme výkresy s motivy ovoce, nůžky, lepidlo, různá víčka od kompotů a barevná papírová víčka z kulatých krabiček od sýra.

Obrázky s ovocem stočíme do válců a slepíme. Pro rychlejší spojení papíru můžeme použít sešívačku. Na hotové válce nasadíme víčka. Po nasazení víček upřesníme popiskami názvy jednotlivých zavařenin. Proč hospodyňky označují kompoty a další konzervované potraviny před jejich uskladněním?

Papírový strom

Vodovými barvami namalujeme hnědý kmen a zelenou korunu stromu. Strom vystřihneme. Z oranžového papíru vytrháme oválné tvary a nalepíme je na okraj koruny stromu. Střed koruny ozdobíme velkým ručně vytrhaným oranžovým kolečkem. Kolečko můžeme před nalepením ozvláštnit spirálou, trhanou podle čáry předkreslené na rubu papíru.

Další stromy ozdobíme pomerančovou a mandarinkovou kůrou. Lístky a kolečko si připravíme předem. Syrovou citrusovou kůru natrháme na drobné kousky, které po usušení nalepíme na okraj zelené koruny. Kolečko se spirálou vytvoříme opět podle čáry, předkreslené na rubu a po usušení jej nalepíme na střed koruny. Strom bude vypadat podobně jako předchozí model a navíc příjemně provoní místnost.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666