5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Rozvoj tvořivosti a klíčových kompetencí dětí

Rozvoj tvořivosti a klíčových kompetencí dětí

Autor: Marie Těthalová | Datum: 9.1.2008 | Vydání: 1/2008

Potřebují tvořivost jen umělci?

Podle Kataríny Fichnové a Evy Szobiové určitě ne. Bez tvořivosti se neobejde žádný člověk - všichni se během svého života musíme přizpůsobovat změnám, zvykat si na nové lidi a prostředí. K tomu, abychom to zvládli, nám pomůže právě tvořivost.

Tvořivost je tedy jednou z nejdůležitějších životních kompetencí a její rozvíjení bezesporu patří do programu dnešního školství. Zpočátku jsem v této oblasti cítila určitý rozpor, nebylo mi jasné, jak můžeme rozvíjet něco, co by mělo být naší přirozenou vlastností. Autorky mě ale vyvedly z omylu; hry, které připravily, jsou plné nápadů a inspirace, a přitom rozhodně nijak nesvazují. Pokud se hru rozhodneme modifi kovat, určitě tím nic nezkazíme; činnosti nejsou lineární, ale rozvíjejí vlastní iniciativu všech účastníků.

Kniha, která má v podtitulu Náměty k RVP pro předškolní vzdělávání, by určitě neměla chybět v knihovně žádné mateřské školy. Inspiraci v ní najdou i učitelé prvního stupně základní školy a vychovatelé školních družin. Věřím, že nejen děti, ale i dospělí při hrách Kataríny Fichnové a Evy Szobiové rozvinou svou tvořivost a při tom se dobře pobaví.

Katarína Fichnová, Eva Szobiová Praha, Portál 2007


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666