5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Rybičky, rybičky, rybáři jedou!

Rybičky, rybičky, rybáři jedou!

Autor: Jitka Horová | Datum: 3.9.2008 | Vydání: 7/2008

Vzpomínky na prázdninové radovánky odnesl voňavý vítr tančící mezi vlnami. Zůstalo jen několik kamínků a mušliček.

Improvizovaný rybolov dětem připomene prázdninovou pohodu a určitě je zabaví. Nachystáme si papír, foukací fixy (modré nebo modré a zelené), nůžky, provázek, klacek, záclonový kroužek nebo kroužek ze silného papíru a víčka od PET lahví.

Na velký bílý papír rozmístíme vystřižené papírové rybičky a papír nastříkáme foukacími fixy. Vystřižené rybičky odstraníme a na bílá pole ve tvaru ryb rozmístíme plastová víčka. Z klacku, provázku a záclonového kroužku vyrobíme udici.

Ryby lovíme tak, že kroužek uvázaný na udici spouštíme k víčku, až se na něj navlékne. Udicí víčko táhneme, až jej odsuneme z hrací plochy. Hrací plochu můžeme doplnit papírovými lodičkami (mušličkami, kamínky), které tvoří překážky. Hráč nesmí loďku převrátit ani posunout mimo hrací plochu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666