5000
Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Školka v přírodě plná zvířátek

Školka v přírodě plná zvířátek

Autor: Věra Gabrielová | Datum: 23.5.2007 | Vydání: 5/2007

Pro mnohé děti je právě škola v přírodě první zkušeností s pobytem mimo domov. Děti získají hodně nových zkušeností a jistě si užijí i legraci a dobrodružství.

Naše loňská škola v přírodě byla ve znamení zvířátek. V pondělí jsme se všichni sešli před školkou, abychom vyrazili na náš dlouho očekávaný pobyt v přírodě. Autobus přijel včas, my se rozloučili s rodiči, některé děti zamáčkly poslední slzu, protože odjížděly poprvé někam bez rodičů, a po deváté hodině ráno jsme odjeli do Nové vsi nedaleko Přimdy.

Když jsme se ubytovali, vydali jsme se na první průzkum okolí. Zjistili jsme, že vesnička má pár domečků, pastviny kolem jsou plné kraviček a les blízko. Počasí nám také přálo, tak jsme se vrátili na hřiště, které se nacházelo hned nad naší ubytovnou. Děti se přetahovaly lanem, hrály fotbal, skákaly přes švihadlo… Každý podle svého zájmu. Usínalo se nám s pocitem hezky prožitého prvního dne.

Vyrábíme masky

V úterý dopoledne jsme tvořili masky, protože jsme se na týden přeměnili v domácí nebo exotická zvířátka. Děti naplno zapojily svou fantazii a každé z nich si vymyslelo zajímavého čtvernožce. Jejich úkolem také bylo jejich zvířátko pojmenovat, zjistit, kde žije, co dělá, co má rádo, koho se bojí, co žere atd. Studium „literatury“ někteří vzali úplně vážně, „sepisovali“ zajímavosti, učili se nazpaměť jednotlivé pasáže z knížek, vyprávěli si o tom, taky zpívali.

Povídali jsme si o tom, co dělat, když se nějaké zvířátko zraní, zlomí si nohu nebo poraní křídlo, takže jsme zahráli na ošetřování zraněných. Trochu zapršelo, ale my jsme si zatopili v nedaleké klubovně a vůbec nám to nevadilo.

Jsou z nás zvířátka

Ve středu jsme si do našich notýsků nakreslili portrét zvířátka, v něž jsme se proměnili. Povídali jsme si i o tom, kde které zvířátko žije a čím se živí, a i tyto věci si děti kreslily do svých zápisníčků. Úkolu se zhostily opravdu dokonale. Jejich motýlci, žirafy, kočičky i jiná zvířátka se jim povedla.

Odpoledne jsme odlévali stopy zvířátek do sádry, dělali jsme obtisky jejich tlapky. A abychom si užili něco zábavy, zazpívali jsme si u kytary a potom jsme si vymysleli kreslené hádanky. Co to je? Jedno z dětí nakreslilo nějakou neobvyklou věc a ostatní hádali, co to je. Z naší klubovny se ozýval smích, děti se dobře bavily. Ani se jim nechtělo jít spát, měly plno hezkých zážitků a strašně se těšily na další den, protože je čekalo něco výjimečného.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Informatorium 3-8 č. 5/2007
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666