5000
Předplatné jako dárek Kurz jako dárek Zdrava 5 Kompletní ročník časopisu 2016 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy Ročník 2015

Portál.cz > Časopisy > Informatorium 3-8 > Ukázky > Věci, které dobře známe, do říkanky zamícháme

Věci, které dobře známe, do říkanky zamícháme

Autor: Jana Pokorná | Datum: 2.11.2017 | Vydání: 9/2017

Nápadů není nikdy dost. Zejména když jsou praktické, využitelné v každodenním životě mateřských škol. Taková je nová kniha Ladislavy Horové. Autorka knihu rozdělila do mnoha krátkých kapitol, které se věnují různým tématům, jež děti zajímají. Publikaci otvírá tématem klíčů, po kterém následují například dveře, uši, kočárek, barvy nebo vánočka. Každou kapitolku uvádí báseň, která je propojena s nějakou aktivitou. Následuje námět na další aktivitu, například pohybovou hru související s tématem, a celou kapitolu uzavírá krátká autorská pohádka Ladislavy Horové.

Věci, které dobře známe, do říkanky zamícháme

Kouzlo knihy Věci, které dobře známe, do říkanky zamícháme tkví v tom, že nabízené básničky, pohádky a aktivity lze snadno zapojit do týdenních výchovně vzdělávacích plánů, které si v mateřských školách tvoříme. Pokud máme jako téma třeba život v lese, můžeme z obsahu publikace jednoduše vybrat kapitoly, jež s tématem souvisejí, a doplnit tak týdenní plán o hry a hříčky. Kniha také poslouží jako užitečný pomocník začínajícím kolegyním, které si ještě nestihly vytvořit podobný zásobník nápadů a materiálů. Autorka navíc prostředí mateřských škol velmi dobře zná a ví, že v zápalu práce s malými dětmi není často moc prostoru na dlouhé rozmýšlení. Její knihu lze proto otevřít a okamžitě použít.

Publikaci bych ráda doporučila všem předškolním pedagogům, kteří se rádi nechají inspirovat a chtěli by obohatit výchovně vzdělávací nabídku, kterou pro děti vytvářejí, o další náměty. Její kouzlo podtrhují půvabné ilustrace Patricie Koubské, která jako vždy zabydlela text zajímavými postavičkami a předměty. Věřím, že kniha zaujme všechny tvořivé a hravé učitelky mateřských škol a že hry, básničky, pohádky a nápady osloví děti, jimž jsou určeny.

Ladislava Horová - Praha, Portál 2017


Hodnoťte a doporučte:Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666