5000
Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 2/2017

Matyáš Zrno, 31.1.2017

V únorové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 2/2017

Jsem ráda, že mám pořád mámu i tátu

Matyáš Zrno, 31.1.2017

Jsem ráda, že mám pořád mámu i tátu Tereza Boučková je spisovatelkou, která se proslavila hlavně románem Rok kohouta. Syrově v něm odhaluje, s čím se potýkají rodiče dvou adoptovaných romských chlapců, jejichž výchova se přes veškerou snahu nedaří. Krádeže, drogy, útěky, exekuce… tak končil Terezin sen o dětech, které sama dlouho nemohla mít. K tomu se přidala Alzheimerova nemoc u matky. Péče o ni tvoří jednu z hlavních dějových linií posledního románu Terezy Boučkové Život je nádherný, kde se také vrací do dob disentu a řeší svůj nelehký vztah s otcem, slavným spisovatelem Pavlem Kohoutem.

Celý článek

První den ve školce

Jeroným Klimeš, 31.1.2017

Když mám ráno trochu času, chodím do školky hrát dětem písničky na klavír, a tak každý rok pozoruji první den dětí ve školce. Plačící děti, zoufalí rodiče a znova a znova se opakující stejné zbytečné chyby. Zbytečné chyby proto, že při troše pochopení a snahy se jich můžeme vyvarovat.

Celý článek

První den ve školce

Láska ve 21.století

Matyáš Zrno, 31.1.2017

Láska ve 21.století Na svátek svatého Valentýna se můžeme – a právem – dívat jako na trik obchodníků. I tak ale ukazuje, že některé věci se prostě nemění. Vztahy mezi chlapci a děvčaty a muži a ženami jsou v životě člověka zásadní. Tak zásadní, že skoro polovina Čechů slaví svátek, o kterém před dvaceti lety neměli ani ponětí.

Celý článek

Muži v sintru

Ing. Alena Lochmannová, 31.1.2017

Když se za mnou zabouchl katr a za ním další a dozorce jej pokaždé důkladně zamkl, člověk jako by vstupoval do jiného světa. Světa, ve kterém jsou hodnoty většinové společnosti rozvolněny a logika života uvnitř je postavena na úplně jiných pravidlech. Jenže já nebyla jedním z nich. Nebyla a nejsem vězeňkyní, ale výzkumnicí-antropoložkou.

Celý článek

Muži v sintru

Jak vyzrát na frustraci

Ing. Jarmila Rýdlová, Ph.D., 31.1.2017

Jak vyzrát na frustraci „Život není procházka růžovým sadem…“ „Jednou jsi dole, jednou nahoře…“ Jak dokládají tato časem prověřená rčení našich předků, občasný neúspěch je nutnou součástí života a bylo by bláhové očekávat, že se nám v životě bude dařit vše, na co sáhneme.

Celý článek

6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Výroční konference Škola komunikace