5000
Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes Psychologické kurzy

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 1/2017

Matyáš Zrno, 3.1.2017

V lednové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 1/2017

Kolaps je jen začátek

Matyáš Zrno, 3.1.2017

Kolaps je jen začátek Každá společnost má v sobě zakódovaný svůj úpadek, ale nemáme se toho bát. Kolaps bývá natolik postupný, že si toho ani nemusíme všimnout. A kolaps je navíc příležitostí k novému začátku, jak se to stalo kolikrát i v Egyptě. Tvrdí to ředitel Českého egyptologického ústavu Miroslav Bárta, který ale proslul mezi širokou veřejností spíše jako autor a spoluautor řady knih, které se věnují krizovým aspektům civilizací. Poslední se jmenuje Na rozhraní a vyšla v listopadu loňského roku.

Celý článek

Kolo přátelského štěstí

Veronika Zavřelová, 3.1.2017

Kdo by nechtěl trávit odpoledne ve svižném hovoru u kávy a na gauči s partičkou blízkých přátel? Jenže jak se stát součástí takového společenství, když vám už bylo třicet a vaši staří přátelé se rozutekli?

Celý článek

Kolo přátelského štěstí

Kdo nežárlí, nemiluje?

Bc. et. Bc. Zdeňka Řezníčková, 3.1.2017

Kdo nežárlí, nemiluje? S partnerskou žárlivostí se už jistě setkala řada z nás. Možná jste někdy zažili situaci, kdy na vás partnerka či partner žárlili, nebo jste naopak někdy vy sami žárlivost vůči někomu pocítili. Jak žárlivost naše vztahy ovlivňuje? A opravdu platí známé úsloví, že kdo nežárlí, nemiluje?

Celý článek

Hlavně se braňte! Vším…

Matyáš Zrno, 3.1.2017

„Co čumíš, ty p*čo!“ zařval na křehkou dívku instruktor se svaly ve tváři napjatými vztekem. V první chvíli je trochu v šoku nejen ona, ale i většina z dalších asi deseti mladých žen a mužů v místnosti. Vypadají všichni do jednoho jako chlapci a děvčata ze slušných rodin. Jako někdo, kdo na něco podobného není zvyklý. A právě proto na ně instruktor řve. Simulované situace jim mají pomoci dostat do krve postupy pro případ potyčky nebo přepadení. Antropolog by možná řekl, že je mají zbavit kulturního nánosu a objevit v sobě to zvíře, které se má neustále na pozoru, raději uteče, než bojuje, ale když musí, tak bojuje ze všech sil. A zdá se, že se to docela daří. Ve dvojicích na sebe účastníci za chvíli řvou, jako kdyby od malička nedělali nic jiného. Možná ten kulturní nános není tak silný, jak si myslíme…

Celý článek

Hlavně se braňte! Vším…

Plínky, kojení a psychologie trhu

Jana Rozsypalová, 3.1.2017

Plínky, kojení a psychologie trhu Nikdy jsem si neuvědomila, jak moc psychologie trhu ovlivňuje naše životy. Až do doby, kdy se nám narodil syn. Začal kolotoč neustálého zjišťování, co je pro naše dítě nejlepší, nejvhodnější a nejvýživnější. Co mu určitě neublíží a co bude nejlépe rozvíjet jeho smysly a osobnost. Co vše pro jeho zdravý vývoj můžeme udělat a co nakoupit.

Celý článek

6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Výroční konference Škola komunikace