5000
Psychowalkman Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Psychologie dnes

2/2017

Osamění a kam s ním

31.1.2017

Dny se již prodlužuji, venku ale stále vládne zima. V zimních měsících má naše tělo přirozeně větší výdej energie, který doplňujeme delším spánkem a odpočinkem. Důsledkem zimního počasí může být izolace a s ní přicházející pocity samoty.

Celý článek

ŘÍKÁME SI VŠECHNO

Ilustrace: Bára Balogová, 31.1.2017

MICHELLE:

Celý článek

AD HLAVNĚ SE BRAŇTE! VŠÍM…

31.1.2017

Ten pán, co vede cvičení, je jistě na dobré cestě, ale… Verbální sebeobrana funguje, pokud se opravdu umí. Není to ovšem to, o čem píší podobně nazvané knihy napsané slušňáky. Vy musíte jít komunikačně velice níže oproti útočníkovi, jedině to ho může skutečně zastavit, zastrašit, a fyzický konflikt se pak nekoná! Co je k tomu potřeba, pokud to vezmu podle sebe? Velké zkušenosti z ulice a z uličního boje. V bojovém klubu, kam chodí samí slušňáci typu Mirka Dušína, nic podobného nehledejte. Když to umíte, pokryje vám verbální sebeobrana téměř 100 % situací. Ale nic není dokonalé, někdy se i praktická technika může hodit. Ale pozor! Z mých zkušeností vyplývá, že tzv. orgány činné v trestním řízení o sebeobraně často vůbec nic nevědí. Pokud se s někým opravdu fyzicky střetnete, může být zbytečně zaděláno na problém. Rozhodně nikdy nepodepisujte jen tak z plezíru protokol, který policista sepíše bez účasti a porady s vaším právníkem, který rozumí trestnímu právu! Pokud takového právníka nemáte, rychle si ho sežeňte již dnes v rámci prevence a uložte do mobilu (to se bohužel v kurzech sebeobrany ke škodě žáků neučí). V podstatě může být i jedno, jak se příběh reálně udál, záleží na tom prvním protokolu policie a na tom, jak je vše prezentováno u soudu.

Celý článek

AD SEXUÁLNÍ TSUNAMI

31.1.2017

Moje babička vždy říkala, že všechny informace se mají dětem vysvětlovat přiměřeně jejich věku. Domnívám se, že naše společnost začíná být takzvaně sexem posedlá. Začínáme být tak zkažení, že nám přijde naprosto přirozené radit, jak to udělat, aby mi nepřišel na nevěru. Dětem krademe dětství, kam se podívám, tam se to točí kolem sexu. Kam zmizelo kouzlo poznání?

Celý článek

AD NOVÁ PSYCHOLOGIE DNES

Helena Gráfová, Třebíč, 31.1.2017

Časopis jsem ještě nestihla přečíst celý, ale zatím chci říci, že nový formát se mi líbí a považuji jej za lepší.

Celý článek

AD: KOLO PŘÁTELSKÉHO ŠTĚSTÍ

31.1.2017

Ohlasy z Facebooku

Celý článek

SPOLUBYDLET MOHOU I SENIOŘI!

Zuzana Daňková, 31.1.2017

Celý článek

Neurokecy

31.1.2017

úskalí populární neurovědy

Celý článek

JSEM RÁDA, ŽE MÁM POŘÁD MÁMU I TÁTU

Matyáš Zrno, 31.1.2017

Tereza Boučková je spisovatelkou, která se proslavila hlavně románem Rok kohouta. Syrově v něm odhaluje, s čím se potýkají rodiče dvou adoptovaných romských chlapců, jejichž výchova se přes veškerou snahu nedaří. Krádeže, drogy, útěky, exekuce… tak končil Terezin sen o dětech, které sama dlouho nemohla mít. K tomu se přidala Alzheimerova nemoc u matky. Péče o ni tvoří jednu z hlavních dějových linií posledního románu Terezy Boučkové Život je nádherný, kde se také vrací do dob disentu a řeší svůj nelehký vztah s otcem, slavným spisovatelem Pavlem Kohoutem.

Celý článek

PRVNÍ DEN VE ŠKOLCE

Jeroným Klimeš, 31.1.2017

... a dva miliony let evoluce, které mu předcházely…

Celý článek

Psychologie NA TALÍŘI

Ing. Radka Baldová, 31.1.2017

Ovesnými vločkami proti stresu

Celý článek

Láska ve 21. století

Matyáš Zrno, 31.1.2017

Na svátek svatého Valentýna se můžeme -a právem - dívat jako na trik obchodníků. I tak ale ukazuje, že některé věci se prostě nemění. Vztahy mezi chlapci a děvčaty a muži a ženami jsou v životě člověka zásadní. Tak zásadní, že skoro polovina Čechů slaví svátek, o kterém před dvaceti lety neměli ani ponětí.

Celý článek

Žádost o ruku

31.1.2017

Že romantici ještě nevymřeli, dokazuje Vratislav Suk, voják z povolání a nadšený tramp a horolezec.

Celý článek

PORADNA

31.1.2017

jsme ve společnosti. Také při každé příležitosti, kdy jdu ven s přáteli. Dělá mi MÁM NEUSTÁLE POCIT, že mě manžel kontroluje - zvláště pokud scény, už mi i začal zakazovat, abych šla ven. Nechodím často, teď už raději vůbec. Jsem unavená, mám práci, starost o rodinu, musím vydělávat, vše je na mně. Sám také nikam nechodí, sedí pořád doma, moc mi nepomůže, ani s dětmi. Jsme spolu 14 let, máme dvě děti, rozuměli jsme si, nikdy nic podobného nedělal. Loni jsem změnila práci, jsem tam spokojená, manžel žárlí i na mého šéfa. Mám muže ráda, ale už nevím, co mám dělat. Před dvěma lety přišel o práci, předtím pracoval jako vedoucí, nosil domů hodně peněz. Stále nemůže najít novou práci, snaží se, i když poslední dobou mám pocit, že svoji situaci už neřeší.

Celý článek

DOKTORKA z pavilonu MESIÁŠŮ

Matyáš Zrno, 31.1.2017

Jaké je to, léčit ortodoxdní židy nebo palestinské rolníky? Jak se vyrovnat s všudypřítomnou asertivitou, přecházející v drzost? A nebo s nebezpečím teroristických útoků? MUDr. Pavla Špinarová pracuje již několikátým rokem ve východním Jeruzalémě, v místě smíšeného židovsko-arabského osídlení, ve městě, které je svaté pro tři náboženství, ale zároveň plné vzájemné nevraživosti. A na některé věci si stále nemůže zvyknout…

Celý článek

 1 2
6666
Výroční konference Škola komunikace