5000
Ročník 2014 SUY Psychologické kurzy

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 7-8/2015

Daniela Kramulová, 30.6.2015

V červencové a srpnové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 7-8/2015

Mazlíčci: Umíme číst jejich emoce?

Daniela Kramulová, 30.6.2015

Mazlíčci: Umíme číst jejich emoce? Majitelům psů se vytrvale vyčítá, že si chování svých chlupatých přátel vysvětlují lidskými motivy, přeceňují emoce a mentální schopnosti svých mazlíčků a přikládají jim hlubší význam. Jak to tedy se zvířecími schopnosti a pocity je?

Celý článek

Síla prvního dojmu

Eva Kubová, 30.6.2015

Zasahuje do našich životů víc, než jsme ochotni vůbec si připustit. Někdy to může být začátek lásky na celý život, jindy nevysvětlitelná averze, někdy díky němu získáme dobrou práci nebo přátele na celý život. Občas ale kvůli prvnímu dojmu báječné šance míjíme a ani o tom nevíme.

Celý článek

Síla prvního dojmu

Duševní pohoda bez prášků

Michaela Peterková, 30.6.2015

Duševní pohoda bez prášků Vyloupnout si z platíčka pilulku a pasivně čekat, až bílý či růžový „kamarád“ zabere? Naštěstí existují i daleko přirozenější možnosti, jak si navodit duševní rovnováhu a lepší výkonnost.

Celý článek

Sex? Děkuji, nemám zájem.

Jana Abelson Tržilová, 30.6.2015

Jeden člověk ze sta k nikomu necítí sexuální touhu. Takto zaměřených lidí prý přibývá. Vyvstává otázka proč. Jde o životní styl, o volbu života bez sexu, nebo o trvalou sexuální orientaci – asexualitu, které dosud vědci a lékaři nevěnovali pozornost?

Celý článek

Sex? Děkuji, nemám zájem.

Extáze. Může léčit?

Rita Kočárová, 30.6.2015

Extáze. Může léčit? Na jedné straně ilegální, obávaná droga, užívaná mladými na parties. Na straně druhé silná psychoaktivní substance, která je v současnosti předmětem výzkumu jako účinný terapeutický nástroj s mnohými přísliby pro úspěšnou léčbu například posttraumatické stresové poruchy (PTSD). Řeč je o látce proslulé pod názvem extáze

Celý článek

6666
Temné náboženství temne_nabozenstvi_160x240 Vědomé tělo Výroční konference