5000
Ročník 2014

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 1/2015

Daniela Kramulová, 30.12.2014

V lednové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 1/2015

Psychopati v top managementu

Daniela Kramulová, 30.12.2014

Psychopati v top managementu Jakou roli při spáchání zločinu hraje osobnost pachatele a nakolik se na něm podílí situační kontext, „příležitost, která dělá zloděje“? Jak pracovat s mladistvými pachateli? Máme šanci odhalit zločince „v bílých límečcích“ dřív, než způsobí mnohamiliardové škody? To jsou otázky, které v současné době řeší evropští kriminologové. Hovořili jsme o nich s forenzní psycholožkou Ludmilou Čírtkovou.

Celý článek

Umíme žít společně?

Magdaléna Vokáčová, 30.12.2014

Kateřina je třiatřicetiletá úspěšná žena, navíc velmi pohledná. Pracuje v marketingu, je zábavná a samostatná, vlastní luxusní byt, auto, má mnoho zájmů, je zvyklá cestovat. Za svůj život vystřídala jen málo partnerů. Její vztahy mají vždy stejný scénář: nezávazný flirt, hluboká zamilovanost, počátek vážnějšího vztahu…

Celý článek

Umíme žít společně?

Chci tě, ale svobodu mám radši

Gabriela Bachárová, 30.12.2014

Chci tě, ale svobodu mám radši Nejprve svatba, pak děti. V průzkumech je toto uspořádání partnerského a rodinného života stále ideálem, ve skutečnosti se od něj začínáme vzdalovat. Stále více lidí žije ve vztazích, které ještě před pár lety plnily nezajímavou kolonku „okrajové“. Dnes už mají jistý potenciál postupně vytvořit normu partnerského chování.

Celý článek

Posedlost zdravým stravováním

Kateřina Rodná, 30.12.2014

Být zdravý, štíhlý, dávat svému tělu jen to, co opravdu potřebuje, vědomě dopřát příjmu potravy ve svém životě správné místo, to jsou bohulibé záměry. Jenže bohužel i tady platí, že nic se nemá přehánět. A tak se tu a tam vyskytnou i lidé, kteří se stali otroky zdravého životního stylu.

Celý článek

Posedlost zdravým stravováním

Rizika meditace - Co byste měli vědět, než začnete

The Beastess, 30.12.2014

Rizika meditace Meditace jsou dnes zkoumány a propagovány jakožto lék takřka na všechno, od rakoviny po schizofrenii – o „duchovním růstu“ a „osvícení“ ani nemluvě. Mohou mít vůbec nějaké negativní účinky?

Celý článek

6666
Psychologie dnes do mobilu Komplexní výcvik Všem ženám Nemocnice Tábor Ven z krabice