5000
Dárkový certifikát Start Up Yourself 2014

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 11/2014

Daniela Kramulová, 31.10.2014

V listopadové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 11/2014

Video k článku o epigenetice od Vojtěcha Pišla

Daniela Kramulová, 7.11.2014

Prohlédněte si zajímavé video k článku o epigenetice od Vojtěcha Pišla (Epigenetika a stres anebo Proč myšky pláčou, PD 11/2014). Připravil ho americký Douglas Mental Health University Institute.

Celý článek

Hádejte se, ale naslouchejte si

Daniela Kramulová, 31.10.2014

Hádejte se, ale naslouchejte si Psycholog Slavoj Titl se jako jeden z mála orientuje na psychoanalytickou práci s páry. Dalo by se říci, že „klientem“ není ani jeden z partnerů zažívajících manželskou krizi, ale v první řadě jejich vztah. O svém přístupu k párové psychoterapii nově vydal knihu v nakladatelství Portál.

Celý článek

Kontaktní rodičovství: Nerozmazlíme si je?

Jana Abelson Tržilová, 31.10.2014

Názory na to, jak by měly vypadat první týdny strávené s novým členem rodiny, se velmi různí. Jednou z nich je tzv. metoda kontaktního rodičovství. Jedněmi oslavovaná, jinými kritizovaná. Jaká jsou její pro a proti?

Celý článek

Kontaktní rodičovství: Nerozmazlíme si je?

Jak se šikanuje na českých univerzitách?

Daniela Kramulová, 31.10.2014

Jak se šikanuje na českých univerzitách? Šikana v akademickém prostředí není ničím neobvyklým. Dobrou zprávou je, že v mezinárodním srovnání patří české univerzity k těm lepším a šikana se na nich vyskytuje poměrně málo. V Česku je šikana typicky problém pracovišť s „toxickou firemní kulturou“, která jsou poznamenána špatným vedením, vytvářením nepřátelských klik a přehnanou rivalitou. Důsledky šikany pak mohou být zhoubné, a to nejen pro její oběti, ale také pro svědky, studenty a kvalitu vzdělávání jako takovou.

Celý článek

Sám sobě koučem

Everesta, 31.10.2014

Pokud se chceme věnovat selfkoučinku, musíme projít výcvikem pro kouče? Jak poznáme, jestli je tahle forma osobního rozvoje pro nás vhodná? O tom si povídáme s Ivou Sehnalovou.

Celý článek

Sám sobě koučem

Narcisové mezi námi

Miroslav Orel, 31.10.2014

Narcisové mezi námi Štíhlá drobná žena s vlasy pečlivě staženými do copu se rozhlédla po kanceláři. Snad dnes nic neopomněla. Snad neudělala žádnou chybu. Znovu zkontrolovala seřazené složky i hromádku pošty k vyřízení. Paní ředitelka se mohla objevit každou chvíli. Vzpomněla si na svůj přijímací pohovor. Jak ji uviděla poprvé – elegantní ženu s hustými blond vlasy. Vybavila si svůj dojem, že ta noblesní dáma musí být naprosto úžasná. Jak strašně moc tehdy chtěla, aby ji přijala. Stála o tu práci. A stála o to, pracovat právě pro tuto ženu… To bylo před dvěma měsíci. Celou tu dobu se nesmírně snažila. Ale zdálo se, že nic, co udělala, nebylo dost dobré. Nerozuměla změnám v náladě, nerozuměla ani vlnám tvrdé zdrcující kritiky a srdečné velkomyslné tolerance, které se u ředitelky střídaly. Proč byla s něčím přijata a druhý den za stejnou věc ostře pokárána? Věděla, že určitě dělá chyby, protože začínala. Ale že by byla opravdu až tak neschopná? V práci se postupně cítila čím dál hůř. Měla dojem, že ať udělá cokoli, vždycky to bude špatně… Z krátkého zamyšlení ji vytrhlo vrznutí dveří. Cítila, jak se jí naráz rozbušilo srdce. „Vezměte si blok a pojďte za mnou – hned,“ zavelel tvrdý hlas ve dveřích, „předpokládám, že to jste schopná zvládnout. A překvapuje mě, že musím čekat na pozdrav. Nemusím vám snad donekonečna připomínat, že jsem vaše nadřízená. Vaše neschopnost mne začíná unavovat…“

Celý článek

6666
Předplatné Psychologie dnes Komplexní výcvik Nemocnice Tábor Kurzy osobního rozvoje Ven z krabice