Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 4/2014

Daniela Kramulová, 2.4.2014

V dubnové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 4/2014

Dokud nás smrt nerozdělí...

The Beastess, 2.4.2014

Dokud nás smrt nerozdělí... Život je někdy krutý. Zamilujete se, plánujete společnou budoucnost. Nějakou dobu se vám možná daří plnit si své sny. A pak najednou přijde hrozivý úraz, nehoda, vážná nemoc. Ne vaše – partnerova. Toho, s nímž jste si ještě včera přáli ruku v ruce zestárnout. Co uděláte?

Celý článek

Kde se berou hrdinové?

Daniela Kramulová, 2.4.2014

Existují geny pro hrdinství? Je statečnost, odvaha a odolnost výsadou úzké elity vyvolených, nebo se jim můžeme v určité míře naučit všichni? A pokud ano, jak na to? To jsou otázky, které zajímají psychology v době, kdy raketově roste spotřeba léků proti depresi a úzkostem.

Celý článek

Kde se berou hrdinové?

Bílý sex. Lednička vám nikdy neřekne ne!

Andrej Horváth, 2.4.2014

Bílý sex. Lednička vám nikdy neřekne ne! Postup je jednoduchý, nakupte si plnou tašku potravin a doma je uložte do ledničky. Všechno podle přísného pořádku, vkusně, s ohledem na velikost a barvu výrobku. Potom ledničku zavřete, abyste se k ní po deseti minutách znovu vrátili a začali ji plenit. Vítejte ve světě bílého sexu…

Celý článek

Tréma

Jan Klika, 2.4.2014

Jeden vtip z oblasti černého humoru praví, že někteří lidé by se raději sami nechali pohřbít, než by na něčím pohřbu pronášeli smuteční řeč. Docela legrace, ovšem jen do chvíle, než tréma postihne i vás samotné. Ostatně odborníci potvrzují, že neexistuje zdravý dospělý člověk, který by ji vůbec neznal. Otázka tedy nezní „proč já?“, ale „jak na ni?“

Celý článek

Tréma

Vejce a pomlázka: Co se skrývá za symboly Velikonoc?

Daniela Kramulová, 2.4.2014

Vejce a pomlázka: Co se skrývá za symboly Velikonoc? Pomlázka, tradiční symbol Velikonoc, sloužila k rituálu omlazování a plodnosti dívek a mladých žen už ve 14. století. „Vyšlehání mělo lehce nemravný nádech, protože chlapci museli dívkám napřed zvednout spodničky – a žádné spodní prádlo, jak ho známe dnes, tenkrát neexistovalo.

Celý článek