Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 9/2014

Daniela Kramulová, 2.9.2014V zářijové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 9/2014

Tunelování, knedlíky a houfnice...

Daniela Kramulová, 2.9.2014

Tunelování, knedlíky a houfnice... aneb Jak Češi dobývají svět

Celý článek

Život je krátký, dopřejte si aférku!

Jana Abelson Tržilová, 2.9.2014

Pod tímto heslem nabízí své služby sociální síť ashleymadison.com, která se specializuje na seznamování zadaných. Její vstup do Česka provázely billboardy s tváří tří minulých premiérů, kteří si během svého angažmá v úřadu našli novou partnerku, s otázkou: Proč by se měli bavit jen premiéři?

Celý článek

Život je krátký, dopřejte si aférku!

Může mentální trénink zlepšit naši osobnost?

Daniela Kramulová, 2.9.2014

Může mentální trénink zlepšit naši osobnost? Občas rádi přistoupíme na romantickou hru se srdíčky: tu srdce překypuje láskou, hřeje nás u něj vlídné slovo a jindy plane vášní. Ale ve skutečnosti víme, že tím pravým sídlem emocí i ostatních mentálních procesů je mozek. A že ho můžeme rozvíjet, a tím osobnostně růst.

Celý článek

Somatoformní poruchy: Když tělo stůně za duši

Miroslav Orel, 2.9.2014

Bolestivá křeč vystřelující kdesi z břicha jí zkroutila obličej do zoufalé grimasy. Vlna nevolnosti jí zvedla žaludek. Na přiloženém kapesníku se objevila skvrna kyselých šťáv a slin. „Tak co mi teda vlastně je?“ rozplakala se. „No,“ pronesl zamyšleně lékař, „podle všech vyšetření a testů – a že jich nebylo málo – jste zcela zdravá.“ „Ale mně je pořád špatně. Copak to nevidíte? Proč mi nikdo nevěří?“ Nová vlna nevolnosti jí zavřela ústa. Jednou rukou přidržovala kapesník u úst, druhou svírala břicho. „Musím okamžitě na toaletu,“ řekla vážně.

Celý článek

Somatoformní poruchy: Když tělo stůně za duši

Víra ve spravedlivý svět

Zuzana Zlámalová, 2.9.2014

Víra ve spravedlivý svět „Tak já pravidelně přispívám na UNICEF, nedělám žádné sviňárny… Nebyl jsem sice zcela bez hříchu, ale že bych si zasloužil takový trest?“ Michal Viewegh o své nemoci

Celý článek