5000
Kurz jako dárek Ročník 2014 Psychologické kurzy

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 6/2016

Daniela Kramulová, 31.5.2016

V červnové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 6/2016

Méně dětí není populační tragédie, říká socioložka Dana Hamplová

Daniela Kramulová, 31.5.2016

Méně dětí není populační tragédie, říká socioložka Dana Hamplová Socioložka Dana Hamplová se věnuje především výzkumu rodiny, zdraví, volného času a faktorům, které ovlivňují, zda se cítíme v životě šťastní. Nedávno o tom vydala i knížku. Působí v Sociologickém ústavu AV ČR, několik let strávila na stáži v kanadském Montrealu a v německém Bambergu.

Celý článek

Haló, tady jsem a mám zájem!

Lucie Hanzlíková Hrdličková, 31.5.2016

Úspěch při navazování známostí je přímo úměrný schopnosti vysílat signály dvoření. A tak é přijímat ty, které jsou vyslány jako odpověď. Někdy to děláme cíleně, jindy naprosto nevědomky. Není jasné, jak se jim naučíme, a podle některých badatelů jsou dokonce vrozené.

Celý článek

Haló, tady jsem a mám zájem!

Wanted Alík! Co všechno jsme schopni udělat pro své miláčky

Lenka Králová, 31.5.2016

Wanted Alík! Co všechno jsme schopni udělat pro své miláčky V roce 1994 vysílala komerční televizní stanice americkou komedii s názvem „Ace Ventura: Zvířecí detektiv“. Hlavním hrdinou filmu je specialista, který pátrá po ztracených zvířatech. Hahaha, smáli jsme se tehdy a mysleli si, že detektivní kancelář hledající zvířata neexistuje. Netušili jsme, že nejde o uměleckou nadsázku. V USA je „Pet Detective“ celkem běžnou profesí. V Evropě byste si donedávna zvířecího detektiva najmout nemohli. Od roku 2013 si jej objednat můžete – a navíc přímo u nás v Česku.

Celý článek

Kdy ženy útočí?

Daniela Kramulová, Kateřina Rodná, 31.5.2016

Je-li řeč o násilí, nebo dokonce vraždě, jako pachatel se nám obvykle vybaví muž. Podle statistik kriminality to tak skutečně bývá. Nicméně přibližně deset procent závažných násilných činů spáchají ženy a jejich obětí jsou většinou ti nejbližší – partner a děti. Takže přehlížet, zlehčovat nebo zametat téma ženského násilí pod koberec rozhodně není na místě.

Celý článek

Kdy ženy útočí?

Proč je nám špatně při pohledu na krev?

The Beastess, 31.5.2016

Proč je nám špatně při pohledu na krev? Kolikrát jsme to už slyšeli: „Já nemůžu vidět krev.“ Nemuselo při tom jít o něžnou, útlocitnou dívenku. Při pohledu na krev se často dělá špatně i silným chlapákům. Napadlo vás někdy proč?

Celý článek

6666
Výroční konference Test: Sova nebo skřivan? Škola komunikace