5000
Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 9/2016

Daniela Kramulová, 30.8.2016

V zářijové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 9/2016

Sundejte občas pracky z klávesnic... Rozhovor o slabinách moderního člověka

Daniela Kramulová, 30.8.2016

Sundejte občas pracky z klávesnic... Rozhovor o slabinách moderního člověka Psychiatr profesor Cyril Höschl je člověkem, který dokáže o odborných a závažných společenských problémech mluvit naprosto srozumitelně a nebojí se říkat věci, které se kvůli politické či jiné „korektnosti“ zrovna nenosí.

Celý článek

Houdiniho syndrom aneb Když váš milovaný beze slova zmizí

Eva Dömény, 30.8.2016

Muž, který vám vyznal lásku a požádal vás o ruku, se z ničeho nic už neozve… Fenomén mizejících mužů si získává ve vztahové terminologii stálé místo. Ne nadarmo si vysloužil přezdívku Houdiniho syndrom podle proslulého iluzionisty Harryho Houdiniho. Na rozdíl od hollywoodské legendy jsou však tyto úniky pro partnerky mnohdy zničující.

Celý článek

Houdiniho syndromsyndrom aneb Když váš milovaný beze slova zmizí

Bezstarostné mládí? Nesmysl!

Daniela Kramulová, 30.8.2016

Bezstarostné mládí? Nesmysl! Jsou „v nejlepších letech“, mají život před sebou a možnosti, o nichž se jejich rodičům ani nesnilo. Přesto se bojí. Z čeho mají lidé mezi dvacítkou a třicítkou největší strach a proč?

Celý článek

Střídavá péče: je pro děti nejlepší?

Daniela Kramulová, 30.8.2016

V srpnu Ústavní soud opět vstoupil do debaty o střídavé péči. Vyslovil verdikt, kterým zrušil rozsudek krajského soudu, podle nějž se měli rodiče bydlící 300 km od sebe v péči o dceru střídat. Odvolací soudy, které případ řešily, nezohlednily v rozhodnutích to, jakou zátěž na dítě vytváří režim střídavé péče a docházka do dvou základních škol vzdálených od sebe 300 km. Dívka sice zvládala učivo, ale na úkor své psychické pohody, protože se snažila vyhovět očekávání rodičů, cítila vysoký podíl odpovědnosti za fungování střídavé péče a úzkostně se snažila uspět. „Je třeba zkoumat, jaký má tento režim vliv na její soukromý život, zda nezletilá prožije šťastné a spokojené dětství či zda má možnost stýkat se se svými vrstevníky a být součástí kolektivu. Pouhé zvládnutí učiva není v tomto ohledu dostatečným odůvodněním,“ uvedla mluvčí soudu. Ústavní soud se stejným případem zabýval již v roce 2014. Tehdy konstatoval, že velká vzdálenost bydlišť obou rodičů nemusí být překážkou.

Celý článek

Střídavá péče: je pro děti nejlepší?

Mindfulness pro všední den. Zpomalte!

Monika Stehlíková, 30.8.2016

Mindfulness pro všední den. Zpomalte! Už nějakou dobu mi můj život připadá nudný a stereotypní. Mám sice hodně aktivit, ale moc mě nebaví. Moct tak odjet někam daleko… Jenže mám rodinu, takže to nepřipadá v úvahu. Vůbec nevím, co se to se mnou děje. Připadám si smutná a nenaplněná, i když k tomu vlastně nemám důvod…

Celý článek

6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Výroční konference Škola komunikace