5000
Předplatné jako dárek Psychowalkman Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes > Ukázky > Všechno, co potřebujete vědět o seznamování

Všechno, co potřebujete vědět o seznamování

Datum: 3.1.2013 | Vydání: 1/2013

Máte problém najít „toho pravého“ nebo „tu pravou“? Stává se vám, že vždycky narazíte na někoho, kdo vás jen využívá nebo se k vám v lepším případě vůbec nehodí? Nebo ve vašem okolí nikdo volný není a vlastně ani nemáte představu, kde byste ho vůbec mohli potkat? Právě pro vás jsme připravili náš nový seriál o seznamování. S psychologem Jeronýmem Klimešem se postupně podíváme na největší problémy, které nám brání seznámit se s tím „správným“ partnerem.

Všechno, co potřebujete vědět co potřebujete vědět

Osudy jednotlivých lidí a jejich životní či reprodukční úspěch závisí do značné míry na tom, koho na své životní cestě víceméně náhodou „sbalí“. Při seznamování proto stonásob platí pořekadlo: jsme na jedné lodi. Nejen s druhým partnerem či dětmi, ale i s našimi geny, které do partnerského seznamování rády kecají. Partnerský a rodinný život tedy může být ta nejúžasnější projížďka svižnou jachtou, ale stejně tak to může být naplnění těch nejčernějších nočních děsů, když se nechtíce nalodíme na loď bláznů nebo manipulátorů, podvodníků, násilníků atp.

Iluze při seznamování aneb Kolesové rypadlo v mém obýváku

Kolesové rypadlo v mém obýváku Bohužel těžko bychom hledali jinou oblast našeho života, která je tak důležitá pro spokojený život jako správná partnerská volba. Tím spíš bere dech, jak je tato volba neuvěřitelně chybová a chaotická. Kdyby si lidé tak zmateně vybírali auta, jak si vybírají partnery, tak bychom na silnicích běžně potkávali sentinely, kolesová rypadla, žebřiňáky, vznášedla a jiné nesmyslné kuriozity, do kterých se jinak běžně zamilováváme a plodíme s nimi děti.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu PSYCHOLOGIE DNES č. 1/2013 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Výroční konference Škola komunikace