5000
Předplatné jako dárek Psychowalkman Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes > Ukázky > Je libo sexuálního kouče?

Je libo sexuálního kouče?

Autor: Alexandra Hrouzková | Datum: 1.3.2013 | Vydání: 3/2013

Sexuologové, sexuologičtí psychologové, sexuální kouči, spirituálníči duchovní lektoři sexu, tantristé a v neposlední řadě autoři erotických knih – ti všichni nám vysvětlují, jaký je sex, jaký by měl sex být, co bychom měli dělat pro dobrý a uspokojivý či pestrý sex a čemu se v sexu naopak vyhnout. Co když ale máme potíže v sexuální oblasti? Kdo nám může skutečně pomoci?

Je libo sexuálního kouče?

Podívejme se, co nám mohou jednotliví odborníci v oblasti sexu nabídnout a kdy se na kterého z nich máme obrátit.

Duchovní (spirituální) lektoři sexu

S duchovními lektory sexu jako by se v posledních letech roztrhl pytel, jsou velmi plodní v psaní populárně-naučných příruček, rozhodla jsem se proto přiblížit jejich přístup podrobněji.

Když mi do mailu přišla pozvánka na akci Divoké noci, se zvědavostí jsem ji rozklikla, abych se vzápětí dočetla, že jsem srdečně zvána na zaručeně nejžhavější večírek, na kterém bude zajištěn dech beroucí program a vášnivá atmosféra exotických nocí s výhledem na Prahu, a že se mám nechat svést! Autoři večírku mě dále informovali, že večer bude inspirovaný učením „známého a kontroverzního učitele v oblasti sexuality, spirituality a osobního rozvoje“ Davida Deidy, kterému právě vyšla druhá česká kniha s názvem „Cesta vášně“. O učiteli sexu Davidovi Deidovi jsem dříve neslyšela, tak jsem si ho nejdříve „vygůglila“, ověřila si, že se „učením sexu“ skutečně zřejmě úspěšně živí, načež jsem požádala přítele, aby mě na akci doprovodil (neznalá takovýchto akcí jsem se poněkud obávala, aby mě tam nesváděl někdo cizí proti mé vůli).

U vchodu na „Divokou noc“ jsme zaplatili vstupné v řádu několika stokorun, koupili jsme si pivo, usadili se ke stolu a začali se rozhlížet po okolí. Organizátory akce jsme rozpoznali zejména podle toho, že byli kolem krku ověšeni havajskými květy, mile a sladce se usmívali, pohyby měli velmi jemné, až éterické. Hudba hrála tlumeně, nerušila, spíše uklidňovala. Vzápětí jsme pochopili, že jsme na ryze ezoterickém večírku, a čím dál více jsem byla zvědavá, jak organizátoři pojmou vášeň a sex z duchovní stránky. (Nutno přiznat, že jako psycholožka v psychoanalytickém výcviku jsem k ezoterickému vnímání světa mírně skeptická.) Večer byl zahájen, moderátoři na jeho začátku povídali o skvělých vlastnostech a úspěších jejich gurua Davida Deidy, následně nám pustili video, ve kterém David Deida hovořil o sexu a zejména o tom, jak je důležité se otevřít druhému, jak být „open“.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu PSYCHOLOGIE DNES č. 3/2013 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Výroční konference Škola komunikace