5000
Kurz jako dárek Ročník 2015 Psychologické kurzy

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes > Ukázky > Jsem pedofil. Dítěti bych nikdy neublížil

Jsem pedofil. Dítěti bych nikdy neublížil

Autor: Daniela Kramulová | Datum: 1.2.2013 | Vydání: 2/2013

Jednoho dne v redakci zazvonil telefon. Mladý mužský hlas mi říkal: „Jsem pedofil, a nikdy jsem žádnému dítěti neublížil. Většina pedofilně orientovaných jedinců je na tom podobně, ale společnost to nechce slyšet. Jste ochotni o tom psát?“ Pro psychologický časopis to byla výzva – a tak jsem se rozhodla uveřejnit zpověď pedofila doplněnou odborným názorem sexuoložky Hana Fifkové.

Jsem pedofil. Dítěti bych nikdy neublížil

„Společnost má zkreslenou představu o pedofilech a chtěl bych ji změnit. Proto jsem se také ke své orientaci veřejně přiznal,“ řekl mi Daniel Kubec, jinak též začínající spisovatel. A tak jsem mu dala slovo: Lidi nás nenávidí. Přitom většinu případů sexuálního zneužití dětí mají na svědomí členové rodiny nebo normální heterosexuálové, kteří si tak kompenzují svůj sexuální nedostatek nebo si berou dítě jako nejsnazší objekt pro znásilnění. Když se stane, že pedofil zneužije dítě, je to většinou v rámci masturbace a osahávání, ale když to udělá psychicky narušený heterosexuál, tak spíš prostřednictvím soulože, znásilněním.

Na to, že jsem pedofil, jsem přišel na začátku puberty, možná už v deseti nebo dvanácti letech. V té době se mi v hlavě začaly vynořovat první sexuální představy hned spojené s pedofilií. Ale přiznal jsem si to až v osmnácti. Mám ještě další sexuální úchylku, jsem homosexuální pedofil a taky sadomasochista. V podstatě to znamená, že mě v mých sexuálních představách nejvíc vzrušuje ubližování malým chlapcům. Ovšem sexuální představy nejsou realita, nikdy bych dítěti neublížil, nic mě neděsí víc. Je to vlastně můj neustálý rozpor, zatímco v realitě cítím k dětem lásku a hlubokou empatii, ve fantazii mě vzrušuje jim ubližovat.

Prvně jsem se svěřil své kamarádce. Hodně jsme se spolu bavili a byli jsme k sobě upřímní. Cítil jsem, že je do mě zamilovaná, a tenhle problém jsem potřeboval vyřešit. Vysvětlit jí, že to není její chyba, ale moje. Že jsem teplej úchyl. K lásce si opravdu nemohla vybrat nikoho horšího. Bylo to pro ni těžký.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu PSYCHOLOGIE DNES č. 2/2013 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 4.5, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Výroční konference Test: Sova nebo skřivan? Škola komunikace