5000
Kurz jako dárek   Ročník 2014 Ročník 2014 Co žije a roste na zahradě Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola

Rodina a škola

Rodina a škola 5/2016

Jan Nejedlý, 5.5.2016

V květnové Rodině a škole jsme pro vás připravili:

Celý článek

Rodina a škola 5/2016

Učitelé jsou lidé v první linii

Jan Nejedlý, 5.5.2016

Učitelé jsou lidé v první linii České školství netrápí jen šikana mezi dětmi. Otevřeně se už mluví o tom, že žáci dnes šikanují i učitele. Co se to stalo se společností, kde děti ponižují dospělé, a nenazrála doba k tomu, aby kantorům podali pomocnou ruku psychologové? O radu jsme požádali terapeuta Jakuba Hučína a profesní mentorku Andreu Květoňovou, kteří pořádají v Portále kurzy s tématem Jak uzdravit zraněné já.

Celý článek

Má smysl známkovat chování?

Jitka Neradová, 5.5.2016

Musíš se chovat slušně, jinak dostaneš dvojku z mravů, říkávalo se kdysi, pokud vznikl nesoulad s pravidly slušného chování. Jestliže se temná vize naplnila a na vysvědčení se objevila v kolonce chování jiná známka než jednička, vnímalo se to jako cejch.

Celý článek

Má smysl známkovat chování?

Soumrak exkurzí

Jitka Neradová, 5.5.2016

Soumrak exkurzí Chodíte s žáky na exkurze či výlety mimo školu? V tom případě vystavujete riziku sami sebe, svou pracovní dobu i svou peněženku. Legislativa je v tomto ohledu přímo nepochopitelná.

Celý článek

Jak najít společnou řeč

Libor Popela, 5.5.2016

V době rádia, televize a především internetu asi nezní překvapivě sdělení, že podle psychologů spolu málo mluvíme. Na vše je méně času, doba je uspěchanější a nabízí také více lákadel, kvůli kterým na nějaké rozmlouvání není čas, prostor, energie. Komunikace v rodině by se však rozhodně zanedbávat neměla. Mohlo by se to jejím členům vymstít, a to jak rodičům, tak i dětem.

Celý článek

Jak najít společnou řeč

6666
Rozumíme penězům Čtěte nás online! Všechny učebnice pro základní a střední školy