5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2015 Připravujeme nový speciál   Ročník 2015 Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola

Rodina a škola

Rodina a škola 9/2016

Jan Nejedlý, 4.11.2016

V listopadové Rodině a škole jsme pro vás připravili:

Celý článek

Rodina a škola 8/2016

Všem Hujerům se upřímně omlouvám. Zdeněk Svěrák o letech za katedrou i před kamerou

Jan Nejedlý, 4.11.2016

Všem Hujerům se upřímně omlouvám. Zdeněk Svěrák o letech za katedrou i před kamerou Herec, scenárista, spisovatel a také někdejší učitel Zdeněk Svěrák prožívá letošní rok ve znamení jubileí. Na jaře oslavil osmdesátiny, po prázdninách zas půlstoletí Divadla Járy Cimrmana. A při tom všem stále hraje, natáčí, píše a vydává. Nejnověji mu vyšla kniha Filmové komedie S + S. Obsahuje „literární předobrazy budoucích filmů, ale rychle plynoucí čas zavinil, že už jsou to vlastně předobrazy filmů pro pamětníky,“ jak dodává autor.

Celý článek

Stínové školství. Proč se místo vyučování u nás daří doučování?

Jiří Lacman, 4.11.2016

Schválně se ve své třídě zeptejte, kdo z dětí chodí na doučování. Vsadím se, že se zvedne les rukou. Nebudou to jen slabší žáci, ale často i děti nepozorné a neukázněné, které odpoledne svým soukromým učitelům platí za něco, co mají dopoledne zadarmo.

Celý článek

Stínové školství. Proč se místo vyučování u nás daří doučování?

Devadesátky pro patnáctky. Jak dětem přiblížit atmosféru hektického návratu svobody

Jiří Karban , 4.11.2016

Devadesátky pro patnáctky. Jak dětem přiblížit atmosféru hektického návratu svobody Báječná léta s Václavem Havlem, otevřené hranice, první svobodné volby, konec kulturních trezorů a cenzury, záplava knih, hudby a filmů, všelijaké reformy, orlické vraždy, kupónová privatizace, opoziční smlouva… Záleží jen na vás, jak svým dětem a žákům vykreslíte roky plné změn, nadějí, zklamání, poznávání i testování vlastních možností a limitů.

Celý článek

Manažerky rodinného života

Daniela Kramulová, 4.11.2016

Jedním okem kontroluje, jestli si Zuzanka opravdu balí do aktovky podepsaný úkol, druhým mrkne na jejího mladšího brášku. „Honzíku, odlož to autíčko a kousni si koláče, tak. A teď se napij čaje,“ řekne a zkontroluje, že pětiletý syn úkon skutečně provedl.

Celý článek

Manažerky rodinného života

6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Schola pragensis Rozumíme penězům Čtěte nás online! Všechny učebnice pro základní a střední školy