5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Připravujeme nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola

Rodina a škola

Rodina a škola 2/2017

Jan Nejedlý, 6.2.2017

V únorové Rodině a škole jsme pro vás připravili:

Celý článek

Rodina a škola 2/2017

Pošlete Honzu do světa

Jan Nejedlý, 6.2.2017

Pošlete Honzu do světa Jaroslav Tykal je ředitelem agentury Studyline, která nabízí jazykové kurzy v tuzemsku, jazykové i pracovní pobyty v zahraničí a také možnost studovat zahraniční střední školu. Jaký je zájem českých dětí poznávat svět? Jak fungují střední školy v zahraničí? A jak je to vůbec s výukou angličtiny u nás?

Celý článek

Rodiče, kteří jedí své děti

Roman Pešek, 6.2.2017

Vztah rodičů a dětí nekončí osmnáctými narozeninami potomka. Trvá celý život. Otázkou je, v jaké podobě. Někteří rodiče mají totiž tendenci se ke svým dospělým dětem chovat jako predátoři, případně klíšťata. A tyto vztahové vzorce se tvoří už od dětství.

Celý článek

Rodiče, kteří jedí své děti

Kariérní řád pod lupou

Jiří Lacman, 6.2.2017

Kariérní řád pod lupou Letos vstoupil v platnost kariérní řád pro učitele. Třístupňový systém, který je podmíněn plněním atestací, vzbuzuje mezi pedagogy řadu otázek. Tři nejčastější dotazy jsme položili tiskovému odboru Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Zde jsou odpovědi.

Celý článek

Jak se dědí neštěstí

Vojtěch Pišl, 6.2.2017

„Kdybych byl ředitel zeměkoule, nechal bych každý pár před otěhotněním povinně psychologicky vyšetřit, zda je schopný vychovat dítě.“ – Toto řekl u vína můj terapeutický mentor. Zeměkoule však žádného ředitele nemá, stejně jako neexistují normy pro ideální rodiče. V poslední době se nicméně objevují vědecké poznatky, které potvrzují důležitost psychického zdraví rodiče nejen pro duševní, ale i tělesný vývoj dítěte.

Celý článek

Jak se dědí neštěstí

6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Schola pragensis Rozumíme penězům Všechny učebnice pro základní a střední školy