5000
Kurz jako dárek Rodina a škola jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Rodina a škola

1/2016

ZNÁTE SIMPSONOVY?

Matěj Nejedlý, 6.1.2016

1 Která televize v USA Simpsonovy vysílá?

Celý článek

VÝUKA ŽÁKŮ SE ZRAKOVÝM A SLUCHOVÝM POSTIŽENÍM

6.1.2016

Nejprve musíme zjistit, jak či do jaké míry ovlivňují zraková, sluchová nebo fyzická postižení (ZSFP; angl. VHPIs) daného jedince. Až poté se můžeme ptát, jak nejlépe uspokojit jeho potřeby.

Celý článek

ARTIKULAČNÍ, JAZYKOVÉ A KOMUNIKAČNÍ POTŘEBY PŘI VÝUCE ANGLIČTINY

6.1.2016

Všechny děti s vadami řeči a jazyka, s obtížemi v učení a s poruchami, které spadají do autistického spektra, mají jisté artikulační, jazykové a komunikační potřeby (AJKP; angl. SLCNs). Do rizikové skupiny patří děti s ADHD (zkratka anglického Attention Deficit Hyperactivity Disorder - hyperkinetická porucha (HKP)), se sociálními, emocionálními a behaviorálními problémy, s vývojovými komunikačními poruchami, s dyspraxií a dyslexií.

Celý článek

TEST VŠEOBECNÝCH ZNALOSTÍ

Matěj Nejedlý, 6.1.2016

1 Který z těchto politiků nebyl nikdy zvolen prezidentem Československa?

Celý článek

MÁ VŮBEC EXISTOVAT ŠKOLA?

Markéta Klempířová, 6.1.2016

InoEduFest neboli Festival inovativních škol mě i tentokrát na čas odnesl na obláček, odkud jsem pak ještě několik dní nahlížela na vzdělávání úplně jinak, než jsem zvyklá já, asi úplně jinak, než uvažuje většinová konzervativní společnost, a i dál, než uvažuje průměrný pokrokový pedagog.

Celý článek

PŘEZOUVÁNÍ BUDIŽ POŽEHNÁNO

Veronika Válková, 6.1.2016

JAK PANTOFLE POMÁHAJÍ ŽÁKŮM TESTOVAT HRANICE MOŽNÉHO

Celý článek

ANKETA: CO SI O REFERÁTECH MYSLÍ UČITELÉ ZE ZŠ?

6.1.2016

Má smysl zadávat referáty dětem na základní škole? Není osvojení si neznámého tématu vhodné spíše pro vyšší typy škol? A má to vůbec nějaký smysl v době internetu?

Celý článek

REFERÁT NA ODSTŘEL?

Jitka Neradová, 6.1.2016

Všechno má svůj vývoj - i žákovské referáty ve škole. Kdysi je děti po samostudiu přednášely zpaměti, poté je četly z poznámek, kterých docílily četbou encyklopedií, následně nosily referáty opsané z internetu, ještě později prostě jen vytištěné z internetu a nedávno se jeden můj žák postavil před tabuli s tím, že přečte příslušnou pasáž z Wikipedie rovnou z displeje svého mobilu, aby šetřil papír. O zamyšlení, zda má v dnešní digitální době ještě vůbec smysl dětem zadávat referáty, jsme požádali středoškolskou profesorku Jitku Neradovou i několik učitelů ze škol základních.

Celý článek

VHODNÉ JE COKOLI, CO PŘITÁHNE DĚTI KE ČTENÍ

Jan Nejedlý, 6.1.2016

Literární a filmový kritik Pavel Mandys inicioval mimo jiné vznik publikace 2x 101 knih pro děti a mládež. Jde o užitečnou příručku, kterou ocení učitelé, knihovníci i rodiče. Sumarizuje totiž nejlepší a nejvlivnější dětské knihy od Andersenových pohádek po dnešní fenomény typu Stmívání, Koralina či Deník malého poseroutky. Tématem našeho rozhovoru se stala kardinální otázka, jak se vyznat v současné džungli knižní nadprodukce.

Celý článek

ZALOŽTE SI TŘÍDNÍ STRÁNKY

Marie Höschlová, 6.1.2016

Celý článek

ZVLÁŠTNÍ ŠKOLA PRO NADANÉ

Jan Nejedlý, 6.1.2016

Magda Kindlová je ředitelkou pražského Mensa gymnázia určeného pro mimořádně nadané děti. Oslovili jsme ji v rámci probíhající diskuse, zda inkluze neboli společné vzdělávání má smysl skutečně pro všechny.

Celý článek

PERMANENTNÍ HOSPITACE

6.1.2016

„Co říkáte nápadu, že by se všechny vyučovací hodiny ve škole natáčely na kameru a záznam by byl přístupný vedení školy, školní inspekci i rodičům?“

Celý článek

 1 2
6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy