5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Rodina a škola

8/2016

STŘÍPKY RADOSTI V NÁS ZŮSTÁVAJÍ

Dita Hradecká, 7.10.2016

VLADIMÍR JOPEK, „OTEC“ ŠÍMY A LUPIHO, POPISUJE SVÉ ZKUŠENOSTI Z TVORBY DĚTSKÝCH KONCERTŮ

Celý článek

MIREK DUŠÍN S ČÍREM NA HLAVĚ

Jiří Lacman, 7.10.2016

Dokážete si představit lídra Rychlých šípů s tetováním, řetězem kolem krku a punkovým čírem na hlavě? Zřejmě moc ne. A přitom Mirka Dušína od jisté odnože punkového hnutí dělí právě jen tyto vnější znaky.

Celý článek

ZTRACENÉ KOUZLO RANNÍCH NOVIN

Jiří Karban, 7.10.2016

Starý a nový svět. Propast mezi generacemi se prohlubuje. I tak můžeme vnímat rozdílné návyky mediálních konzumentů. Řekněte, má vůbec smysl, aby se nejmladší generace čtenářů učila vnímat klasické denní tiskoviny? Nebo je už pozdě?

Celý článek

STŘÍDAVÁ PÉČE: PROSÍM, JÁ JSEM ZAPOMNĚL ÚKOL U TÁTY

Daniela Kramulová, 7.10.2016

Dnes snad neexistuje třída, v níž není alespoň jeden žák rozvedených rodičů. Většina dětí bývá svěřená do péče jednoho z rodičů, postupně ale přibývá kluků a děvčat, kteří bydlí střídavě u mámy a u táty.

Celý článek

KAŽDÝ MÁ V SOBĚ ČERTÍKA

Jan Nejedlý, 7.10.2016

Moje osobní zkušenost s náboženskou vírou dětí je velmi sporadická, alespoň soudě podle základních škol kolem Prahy, kde jsem působil jako učitel. Věřící - spíše se tedy říká „nábožní“ - byli zpravidla jen Ukrajinci, Romové, světští, svědci Jehovovi a pak několik osamělých „exotů“. Pro ostatní děti představuje svět víry možná tak časopis Strážná věž, který občas najdou ve schránce, případně islámští teroristi v televizi. I proto jsem požádal o rozhovor salesiánského kněze Ladislava Heryána, známého svou otevřeností vůči okolnímu „bezbožnému“ světu, a položil mu otázky dětí z jedné základní školy. Občas se vydávají na hloubku, které bychom se my dospělí možná neodvážili, anebo ji mylně považovali za banální.

Celý článek

CO JE MICROLEARNING?

Michal Černý, 7.10.2016

Celý článek

UČIT SE MUSÍ KAŽDÝ SÁM

Jan Nejedlý, 7.10.2016

Teoretický fyzik Michal Černý působí překvapivě na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Mimo jiné učí studenty tomu, jak integrovat moderní technologie do vzdělávání sebe i druhých. Je totiž zaníceným propagátorem efektivity učení a vzdělávacích technologií. Nedávno mu vyšla zajímavá kniha Jak učit sám sebe.

Celý článek

OPISOVAČI UČEBNIC

7.10.2016

„Není psaní podrobných výpisků z učebnice do sešitu už v dnešní době překonané? Mají obsáhlé zápisy do sešitů ve škole stále svou funkci?“

Celý článek

 1 2
6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy