5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > On-line archiv článků > Seznam vydání

Seznam vydání

Rodina a škola

2/2017

UČÍME SE S POHÁDKOU

6.2.2017

ÚNOR - Popelka

Celý článek

PRAKTICKÁ PŘÍRUČKA UČITELE

6.2.2017

TEST Z ČESKÉHO JAZYKA

Celý článek

ZA KATEDROU PŘED KAMEROU

Veronika Zavřelová, 6.2.2017

Do školy jsme chodili každý, a tak představa toho, co asi kantor celý den dělá, vypadá velmi srozumitelně. A takový pan učitel ve filmu tuto zažitou představu jen umocní. Je ale obraz českého pedagoga na plátně dobrý sluha, nebo zlý pán populární představy o této profesi?

Celý článek

DISKUSE NENÍ HÁDKA ANI SAMOMLUVA

Jiří Karban, 6.2.2017

Naučte děti, jak se má správně diskutovat. Pokud se vám to podaří, pozvednete úroveň rodinných i veřejných debat. Pojem dialog se pak stane víc než pouhým slovem, jemuž se mnozí vysmívají. Žijeme totiž ve společnosti, která přeje sebestředným jedincům. Těm, co mají vždy a za každou cenu pravdu.

Celý článek

RODIČE, KTEŘÍ JEDÍ SVÉ DĚTI

Roman Pešek, 6.2.2017

Vztah rodičů a dětí nekončí osmnáctými narozeninami potomka. Trvá celý život. Otázkou je, v jaké podobě. Někteří rodiče mají totiž tendenci se ke svým dospělým dětem chovat jako predátoři, případně klíšťata. A tyto vztahové vzorce se tvoří už od dětství.

Celý článek

POŠLETE HONZU DO SVĚTA

Jan Nejedlý, 6.2.2017

Jaroslav Tykal je ředitelem agentury Studyline, která nabízí jazykové kurzy v tuzemsku, jazykové i pracovní pobyty v zahraničí a také možnost studovat zahraniční střední školu. Jaký je zájem českých dětí poznávat svět? Jak fungují střední školy v zahraničí? A jak je to vůbec s výukou angličtiny u nás?

Celý článek

BOJ O PAMLSKY

Jiří Lacman, 6.2.2017

Do letošního ledna měly školní bufety možnost vyprodat zásoby potravin, které nevyhovují tzv. pamlskové vyhlášce. Tu připravila společně ministerstva školství a zdravotnictví.

Celý článek

SEDMDESÁTINY KRÁLE

Jan Nejedlý, 6.2.2017

Sedmdesáti let se letos dožívá americký spisovatel Stephen King, autor vynikajících románů Carrie, To, Osvícení a jiných. A není důvod, proč si jej nepřipomenout i ve škole.

Celý článek

NA DVOU ŽIDLÍCH

6.2.2017

Je podle vás z organizačního hlediska vhodný model spojení základní a mateřské školy pod jedním vedením? Jaké přináší řízení dvou institucí najednou nevýhody, případně výhody?

Celý článek

 1 2
6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy