5000
Kurz jako dárek Rodina a škola jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Ukázky > CO DOPORUČUJE UČITEL Z PRAXE

CO DOPORUČUJE UČITEL Z PRAXE

Autor: Milena Dvořáková | Datum: 11.6.2008 | Vydání: 6/2008

KULTURNÍ TIPY DO VÝUKY:

ROZVOJ MORÁLNÍHO VĚDOMÍ ŽÁKŮ

Oblíbená učebnice Pavla Vacka se hodí podle mého názoru každému učiteli. Objasňuje postupy, jak vést skupinové diskuse o morálce a chování žáků, jak zadávat a vybírat vhodné etické problémy, jak v žácích motivovat potřebu zaujímat k nim postoje a srozumitelně je formulovat.

Autor vychází ze souhrnu beletrizovaných mikropříběhů („morálních situací“), s nimiž lze pracovat při řízené diskusi.

Vysvětluje podstatu morálního vývoje mladého člověka a opírá se o teorie, které tento vývoj popisují, těžiště knihy však spočívá v podnětech pro pedagogickou praxi. Poslouží i jako inspirace při uplatňování průřezových témat ve výchově (osobnostní a sociální výchova, výchova k myšlení v souvislostech aj.).

ADULT ENGLISH ZONE

Jazykový kurz angličtiny „Adult English Zone“ je víc než jazykovým kurzem. Přináší spoustu zajímavých informací, které jsou k anglickému mluvenému slovu opatřeny českými titulky. V pravidelných rubrikách strávíme prázdniny na různých místech světa, ve Filadelfii, ve městě, kde se lidé dokážou odvázat, mezi pyramidami v Egyptě nebo v podmořském světě Velkého bariérového útesu v Austrálii.

Podíváme se na autentické řešení různých situací ve světě práce, jako je žádost o místo v reklamní agentuře, snižování počtu pracovních míst manažerů v jedné firmě, zápas jedné učitelky o udržení kázně a pozornosti ve třídě. V rubrice „moderní svět“ budeme mimo jiné bloudit po webových stránkách, v deštných pralesích, nahlédneme i do mikrosvěta lidského těla. A pokud neučíte angličtinu, můžete se učit anglicky s ním.

E-LEARNINGOVÝ KURZ RUKOVĚŤ VÝCHOVNÉHO PORADCE

Mohu vřele doporučit všem výchovným poradcům, především ze základních škol. Kurz je prakticky zaměřen na každodenní praxi a přináší návod na její profesionální zvládnutí. Obsahuje aktuální kontakty a elektronické formuláře, které ulehčí administrativní část výkonu práce. Dozvíme se zde o práci s nadanými žáky i žáky s PU, o první volbě povolání, prevenci nežádoucího chování, krizové intervenci a mnoho dalšího. Autorkou kurzu je předsedkyně Asociace výchovných poradců Libuše Třískalová. Kurz prodává www.scio.cz.

ZÁKLADY MEDIÁLNÍ VÝCHOVY

Příručka mediální výchovy, kterou připravila společnost Partners Czech, o. p. s., spolu s Centrem pro mediální studia Fakulty sociálních studií UK v rámci projektu hrazeného Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Metodický materiál pro výuku mediální výchovy seznamuje žáky a studenty s principy fungování médií, učí je kritickému přístupu k médiím a uvádí do základů mediální gramotnosti. Mediální výchova je jedno z průřezových témat, která se nově učí žáci ZŠ a SŠ. Učí se buď jako samostatný předmět, nebo integrovaně v hodinách českého jazyka, základů společenských věd, občanské nauky, nebo se přetváří do podoby projektu (např. celoškolní den s reklamou).

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Rodina a škola č. 6/2008
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy