5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Ukázky > KOMUNIKACE JE HRA

KOMUNIKACE JE HRA

Autor: Cinka Kolářová | Datum: 12.3.2008 | Vydání: 3/2008

Málokdo ví, že původní profesí je učitelem fyziky a dílen. Státnici má také z psychologie, která ho velmi zajímá. V současné době moderuje pořad Komunikace je hra, při jehož natáčení se nám podařilo ho krátce zastavit.

 Vystudoval jste fyziku. Máte příležitost někdy uplatnit vaše vědomosti?

Určitě. Fyzika je přírodní věda a setkáváme se s ní na každém kroku, tedy i v divadle a ve filmu. Já spíš využívám způsob myšlení, který mě fyzika učila. Samotné vědomosti jsem už dávno zahrabal někde v podvědomí.

Hrajete nejrůznější postavy, charaktery. Často záporné role a „padouchy“. Jaký jste vy?

U každé role, kterou hraju, ať v divadle, nebo před kamerou, je optimální, když mi někdo řekne, že to bylo na mě jako ušité. To je největší pochvala. Současně se ale musím usmívat, když něco takového slyším k úplně rozdílným rolím a charakterům. Ve skutečnosti jsem jiný než postava, kterou hraju, ale na druhé straně taky platí, že čím je postava pravdivější, tím víc člověk vypovídá o sobě. Mám rád herecké proměny. Hodně herců o sobě říká, že jsou introverti... Já jsem jednoznačně extrovert. Podle mě je introvertnost pro herectví velmi nevýhodná vlastnost, protože brání přirozenou cestou něco na sebe prozradit. Já na sebe vykecám kdeco. S tím opravdu nemám žádné problémy. Ale samozřejmě to není bezbřehé. Má to hranici a tu hlídá stud.

Co byste řekl, jakou máte povahu?

Není to jednoduché. Něco mezi sangvinikem a cholerikem.

Do kterých divadel chodíte rád jako divák?

Já si nevybírám divadla, ale spíš inscenace a myslím, že v každém se najdou dobré i horší. Ale chcete-li, rád mám Dejvické.

Máte své oblíbené filmy, na které se znovu rád podíváte?

Za všechny uvedu Postřižiny režiséra Jiřího Menzela pro pohodu a čistotu, která z filmu čiší.

Na co si uděláte vždycky čas?

Bohužel mám pocit, že si nedokážu pokaždé najít čas na to, na co bych měl. Nechci, aby to znělo jako omluva, ale myslím, že nejsem jediný, kdo to takhle má.

Jak vypadá vaše volno?

Prakticky žádné nemám. Ale nestěžuji si. A když je, patří rodině, ženě, dětem a samozřejmě výletům a chalupě.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Rodina a škola č. 3/2008
nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy