5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Ukázky > letní tipy do výuky - běžte s dětmi na web

letní tipy do výuky - běžte s dětmi na web

Autor: Zuzana Řezníková | Datum: 9.6.2010 | Vydání: 6/2010

Začaly prázdniny a zrovna dneska nemáte chuť dětem vynadat, že i o prázdninách sedí u počítače.

letní tipy do výuky - běžte s dětmi na web

A vaše děti se nemůžou vymluvit, že dělají domácí úkoly. A nebo prázdniny ještě nezačaly? Všichni jsou ještě ve škole a žáci nemyslí na nic jiného než na koupání a nebo na chatování s kámošema. Tak proč si zrovna dneska nesednout k počítači společně?

Ráda bych učitelům nabídla několik internetových stránek, kde by jejich žáci mohli zapomenout na to, že se učí. Rodiče by společně strávený čas s dětmi na těchto stránkách nemuseli považovat za mrhání časem.

The Music Lab (Hudební laboratoř)

My jsme v hodinách hudební výchovy jenom zpívali a od srdce to zrovna nebylo. Když jsem na chodbách základní umělecké školy potkávala spolužáky, kteří právě čekali na hodinu hudební nauky, také nadšením nezářili. Naopak San Franciská symfonie si dala práci s tím, aby se na jejích stránkách děti bavily, zkoušely, objevovaly a hrály si. Rozhodně nejen děti rády popoženou pomalého bubeníka, aby zjistily, co je to tempo. A proč nerozplakat animovaného panáčka pomocí smutné harmonie a pak ho nerozveselit stejnou skladbou, která zazní vesele? Hrát si můžete i bez znalosti angličtiny, a ne jen na hudební nástroj, ale také na stránkách http://www.sfskids.org/.

Jak vyzrát na Bramboru

Jak vypadá bramborová párty? Bramborová kaše, bramborové knedlíky, bramborové šišky, hranolky, chipsy, škubánky, halušky... Brambory a zase brambory. Ale co když nejsou brambory na talířích, ale za stolem? O čem se baví konzumní brambora s průmyslovou? Jaké pomluvy putují o krmné bramboře? Podaří se vám v záři světel prokousat až k té nejlepší bramboře, k bramboře sadbové? Jestli ano, tak vás vezme na výlet výtahem, který jezdí do nejrůznějších nadmořských výšek. Podívejte se s ní do vesmíru nebo pod moře. Tam se ale bramboře nebude zrovna nejlépe dařit. Kam tu sadbovou bramboru zasadit? Kdy ji zasadit? A proč se střídají roční období? A kolik brambora potřebuje vody? A jak brambora dýchá? Také se vaše děti stále na něco ptají? Možná najdou odpovědi ve hře, kterou vytvořilo občanské sdružení KVAS ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem v Praze na adrese www.brambora.net.

Vecrorpark

Když vyhodíme do vzduchu míč, nedivíme se, že se vrátí a po dopadu na zem ještě několikrát poskočí. Ničím nás takový míč nepřekvapí, zase jako vždy spadne na zem. S mnohem větším zájmem pozorujeme takový míč v interaktivní animaci, protože přesně nevíme, co míč udělá. V uměle vytvořeném prostředí se některé věci chovají stejně, ale některé naopak jinak, než jsme běžně zvyklí. Někdo musel takové virtuální prostředí vytvořit a fyzikální vlastnosti u jednotlivých objektů naprogramovat. Jak se to povedlo New Yorskému umělci Patricku Smithovi posuďte sami na stránkách http://www.vectorpark.com/. Například zde najdete levers – (páky), kam můžete zavěšovat nejrůznější objekty http://www.vectorpark.com/levers/, nebo skříň plnou pohyblivých objektů http://windosill.com/.

Celý článek naleznete v tištěné podobě časopisu Rodina a škola č. 6/2010 nebo v On-line archivu.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0, vaše hodnocení: Hlasování jste se nezúčastnil(a), hlasování bylo již ukončeno.Sdílet na signálech

Komentáře čtenářů

Příspěvků celkem: 0 / nových příspěvků: 0

6666
Kores Škola Michael Rozumíme penězům Gymnázium Amazon Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy