5000
Ročník 2014

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 2/2015

Daniela Kramulová, 29.1.2015

V únorové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 2/2015

Výzkum emocí

Jakub Nemček, 29.1.2015

Výzkum emocí Řada výzkumů potvrzuje, že negativní podněty jsou schopné vyvolávat silnější emocionální reakci než podněty pozitivní. Můžeme při nich zaznamenat i reflexní, vůlí neovladatelné reakce. Na některé z nich jsme se zaměřili v našem původním výzkumu.

Celý článek

Cenzoři sociálních sítí: práce jen pro otrlé

Martina Klicperová-Baker a dak, 29.1.2015

Brouzdání po internetu, jež je pro většinu lidí zábavou, může být zároveň nesmírně vyčerpávající prací.

Celý článek

Cenzoři sociálních sítí: práce jen pro otrlé

Sex s handicapem

Daniela Kramulová, 29.1.2015

Sex s handicapem Radkovi je osmadvacet let, je těžce fyzicky postižený, odmalička vyrůstal v ústavu. Když mu asistentka s něčím pomáhá, podaří se mu nějak ovládnout spasmy, aby jí dokázal letmo sáhnout na zadek. Ona pokaždé dělá jako by nic. Ale dotek druhého člověka, který by nesouvisel s obsluhou, Radek nikdy nezažil. Když se ho zeptáte, jestli by měl zájem o intimní asistenci, lišácky mrkne…

Celý článek

Jak vyjádřit lásku

Magdalena Vokáčová, 29.1.2015

Chcete z lásky partnerce se vším pomáhat, zatímco ona by místo toho občas ocenila nepraktický dárek, kytku nebo objetí? Anebo možná patříte k lidem, kteří si na vyznání citů moc nepotrpí. Najděte k tomu odvahu dřív, než může být pozdě!

Celý článek

Jak vyjádřit lásku

Láska k terapeutovi? Freud by mohl vyprávět…

Daniela Kramulová, 29.1.2015

Láska k terapeutovi? Freud by mohl vyprávět… Klientka zamilovaná do svého terapeuta je vděčný filmový námět. Odborníci takovým vztahům říkají zcela neromanticky přenos. Dříve noční můra mnoha psychoanalytiků, dnes je vnímán jako pozitivní součást terapeutického procesu. Přesto má v sobě stále silné emoční napětí a terapeut by se měl mít na pozoru. Proč? O tom si povídáme s psychoanalytickou psychoterapeutkou MUDr. Silvií Nürnberger.

Celý článek

6666
Povlečení Marine Psychologie dnes do mobilu Komplexní výcvik Všem ženám Nemocnice Tábor Ven z krabice