5000
Kdo mi vypnul mozek? Audioteka.cz Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 7-8/2017

Matyáš Zrno, 27.6.2017

V červencové a srpnové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 7-8/2017

Třetí rodič

Zuzana Filipová, 27.6.2017

Třetí rodič Třetí rodič. Jsou jich u nás desítky tisíc. Jedná se o každého, kdo se stal rodičem bez vlastního přičinění. Kdo začal partnerský vztah s někým, kdo už má potomka z předchozího vztahu. Najednou se stáváte novým rodičem pro malou bytost, kterou jste před tím neměli možnost poznat a ke které vás nepojí pokrevní pouto.

Celý článek

Naučme se užít si dovolenou!

Zuzana Daňková, 27.6.2017

Je tu léto, čas dovolených u moře, na horách i mezi památkami. Jenže má to háček – místo odpočinku se během dovolených často stresujeme a neumíme si pracovní volno skutečně užít. Proč tomu tak je? A mají pro nás psychologové nějaké rady, jak si jednou konečně pořádně odpočinout?

Celý článek

Naučme se užít si dovolenou!

Emoční jedlíci

Zuzana Daňková, 27.6.2017

Emoční jedlíci Je vám příjemné něco přežvykovat nebo chroupat? Neustále musíte něco ujídat a úplně vás to paralyzuje? Poskytuje vám jídlo obrovskou úlevu? Je pro vás způsobem relaxace? Věříte, že konkrétní potravina (třeba čokoláda) vám dokáže změnit náladu? Pak patříte mezi tzv. emoční jedlíky.

Celý článek

Vzpomínej, poznávej, uč se

Bc. Hana Mudrová, 27.6.2017

Co všechno tvoří naši osobnost? Mimo jiné i to, co jsme prožili, jaké prostředí náš formovalo, čeho jsme dosáhli… Je to takový náš vnitřní archiv. Jeho výsadou je i to, že leccos odsuneme do zadních „skříní“. V domovech důchodců je ale čas tyto skříně zase otevřít. Nic to nestojí a dělá to zázraky.

Celý článek

Vzpomínej, poznávej, uč se

Strach z lidí mi málem zničil život

Eva Kubová, 27.6.2017

Strach z lidí mi málem zničil život Pan Jan (45 let) se svými dvěma metry výšky nepatří mezi drobečky. Jeho postava, přísný pohled a hluboký hlas už předem vyvolávají určitý respekt. Když ho potkáte, ani ve snu by vás nenapadlo, že tenhle „chlap jako hora“ by mohl být plachý a bojácný.

Celý článek

6666
Výroční konference Škola komunikace