5000
Kdo mi vypnul mozek? Audioteka.cz Kurz zdravého sebevědomí Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 6/2017

Matyáš Zrno, 30.5.2017

V červnové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 6/2017

Psychopat se do armády nedostane

Matyáš Zrno, 30.5.2017

Psychopat se do armády nedostane Jakými psychologickými testy musí projít adepti na vstup do armády a jakou roli má armádní psycholog? Jsou na tom dnešní mladí kluci skutečně o tolik fyzicky i psychicky hůře než ti z minulých generací? Je u vojáku běžný posttraumatický stresový syndrom a jsou jejich partnerské vztahy předem odsouzeny k neúspěchu? O tom mluvíme s majorem Ivem Zelinkou, zástupcem velitele chrudimských výsadkářů, který má za sebou tři bojová nasazení v Afghánistánu a absolvoval vysokou školu americké námořní pěchoty.

Celý článek

Pubertou s asistentem v zádech

Petra Štarková, 30.5.2017

Každé dítě – i to zdravotně postižené – by mělo chodit do normální školy. To si myslí ministerstvo školství i většina rodičů takových dětí. Pochopitelně. Chtějí, aby jejich dítě nebylo sociálně izolované, mohlo trávit čas mezi svými vrstevníky a rozvíjet kamarádské a později i partnerské vztahy v přirozeném okolí svého bydliště.

Celý článek

Pubertou s asistentem v zádech

Příběh ketaminu. Od psychonautů k léčbě deprese

Jaroslav Petr, 30.5.2017

Příběh ketaminu. Od psychonautů k léčbě deprese Ketamin začal sloužit počátkem 70. let v humánní a později i ve veterinární medicíně jako vysoce účinné anestetikum. Účinky této látky ale záhy objevili i vyznavači hnutí new age. Ketamin užívali v tabletách nebo ho kouřili, popřípadě si jej píchali do svalu.

Celý článek

Diagnóza F-17

Táňa Pikartová, 30.5.2017

Odvykání kouření je pro jedny noční můrou a nekonečným trápením. Druzí dokážou skončit s tabákem típnutím poslední cigarety. Jak to?

Celý článek

Diagnóza F-17

6666
Výroční konference Škola komunikace