5000
Kdo mi vypnul mozek? Audioteka.cz Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 11/2017

Matyáš Zrno, 31.10.2017

V listopadové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 11/2017

Hrdí na svou práci můžete být i za málo peněz

Matyáš Zrno, 31.10.2017

Hrdí na svou práci můžete být i za málo peněz Vyzbrojena skrytou kamerou pracovala novinářka Saša Uhlová půl roku v utajení v nejhůře placených zaměstnáních v Česku. Prošla prádelnou motolské nemocnice, třídírnou odpadu v Ostravě, továrnou na žiletky v Krupce, vodňanskou drůbežárnou i supermarketem Albert. V sérii jednotlivých reportáží i v dokumentárním filmu Hranice práce popisuje, jak se v Čechách žije na dně.

Celý článek

Jak budovat vztahy na celý život

Mojmír Sedláček, 31.10.2017

Mluvíme-li o lásce na celý život, často vidíme v očích druhých nedůvěru. „Vždyť je to přece nesmysl,“ můžeme občas slyšet. Je tomu skutečně tak? Jak dosáhnout dlouhodobě spokojeného vztahu? A co naopak fungující soužití dvou lidí zadupe do země?

Celý článek

Jak budovat vztahy na celý život

Znásilnil mě partner. Domácí násilí, o kterém se nemluví

Mojmír Sedláček, 31.10.2017

Znásilnil mě partner. Domácí násilí, o kterém se nemluví „Bylo mi to úplně jasné – znásilnil mě. Roztrhal mi pyžamo, zmlátil mě. Takhle by to asi udělal nějaký lump na ulici, takže pro mě nebyl rozdíl, že se jednalo o mého manžela. Bylo to prostě znásilnění. Emočně to však bolelo víc. Na znásilnění na ulici se můžete dívat jinak; byla jste prostě na špatném místě ve špatný čas. Máte více způsobů, jak se s tím vyrovnat. Ovšem doma se svým manželem takové nebezpečí nečekáte.“ Takto popsala znásilnění ve vztahu jedna Britka. Nejedná se však o žádnou výjimku.

Celý článek

Doping pro unavený mozek

Jaroslav Petr, 31.10.2017

Čím povzbudit unavenou mysl? Šálkem kávy? Energetickým nápojem? A co když pro nabuzení mozku sáhneme po něčem silnějším, například po lécích určených nemocným?

Celý článek

Doping pro unavený mozek

Nezdravá touha po zdraví

PhDr. Lenka Mynaříková, Ph.D., 31.10.2017

Nezdravá touha po zdraví „Neustále myslím na jídlo a na to, abych jedla co nejkvalitnější bio potraviny. Bydlím na koleji a jím vždycky sama, protože okolo sebe nechci lidi, kteří jedí tepelně upravené jídlo. Neuvědomují si, že je to strašné, že si ničí zdraví!“ Naďa

Celý článek

6666
Výroční konference Škola komunikace