5000
For Toys 2015 Ročník 2014 SUY Psychologické kurzy

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 10/2015

Daniela Kramulová, 30.9.2015

V říjnové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 10/2015

Když jsou domy na všech kontinentech stejné, je to špatně

Daniela Kramulová, 30.9.2015

Když jsou domy na všech kontinentech stejné, je to špatně Eva Le Peurec patří k nejúspěšnějším českým architektům a architektkám, kteří se prosadili ve světové konkurenci. Podle jejího návrhu vyrůstá u Šanghaje město pro milion lidí. Je zároveň jediným Čechem, jehož mrakodrapy se v zahraničí skutečně stavějí. Bydlela už ve čtyřech světadílech, jejím současným domovem je Nová Kaledonie, kde žije s francouzským manželem a synem.

Celý článek

Pilulka na touhu

Daniela Kramulová, 30.9.2015

První lék na nedostatečnou sexuální touhu žen je na světě. V srpnu ho schválil americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv. Napotřetí. V Evropě, kde byla látka flibanserin před pěti lety objevena, neprošel. Aspoň prozatím.

Celý článek

Pilulka na touhu

Černá kočka přes cestu. Proč jsme i dnes pověrčiví?

Daniela Kramulová, 30.9.2015

Černá kočka přes cestu. Proč jsme i dnes pověrčiví? Děláte někdy „tfuj tfuj“ pro štěstí? Vykročíte vstříc významné události pravou nohou? Nebo si říkáte, že v dnešním světě takové směšné berličky nepotřebujeme? Nemylte se, i víra v sílu vědy může fungovat jako pověra…

Celý článek

Moje vzdělání mě neuživí

Markéta Cudlínová a Helena Košťálová, 30.9.2015

Magisterský obor africká studia. Saša v něm viděla možnost věnovat se něčemu smysluplnému, Moniku lákaly výjezdy do Afriky a Martinovi vyhovovalo, že se díky volnějšímu studijnímu režimu může věnovat ještě dalším aktivitám. Po absolvování univerzity nemohl ani jeden najít práci v oboru a tak jim nezbývalo, než se poohlédnout jinde. Kde začít?

Celý článek

Moje vzdělání mě neuživí

Specifika dětské výpovědi. Kdy věřit svědectví dítěte?

Xenia Uholyeva, 30.9.2015

Specifika dětské výpovědi. Kdy věřit svědectví dítěte? Dětská výpověď se v posledních desetiletích všeobecně akceptuje u soudu, vyskytuje se ve výzkumném a psychoterapeutickém kontextu. Jaké jsou slabiny dětské výpovědi? Jak moc se její kvalita liší od výpovědi dospělého?

Celý článek

6666
Temné náboženství temne_nabozenstvi_160x240 Vědomé tělo Výroční konference