5000
Kurz jako dárek Ročník 2014 Psychologické kurzy

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 7-8/2016

Daniela Kramulová, 29.6.2016

V červencové a srpnové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 7-8/2016

Toužím po dobrém konci

Lenka Králová, 29.6.2016

Toužím po dobrém konci S Halinou Pawlowskou jsem strávila několik dní na Ukrajině při natáčení pořadu Tajemství rodu. Ve vesnici Čorna Tisa, kde žijí Halininy příbuzní, jsem se snažila vymyslet zajímavý záběr do filmu. Zrak mi padl na pasoucí se stračenu. „Vítku,“ zařvala jsem. „Natočíme Halinu, jak dojí krávu!“ Režisér Vít Karas zesinal. „Neblázni, to neudělá! Naštveš ji.“

Celý článek

Nevěra, nebo skrytá bigamie?

Jeroným Klimeš, 29.6.2016

Věrnost patří k jedné ze základních křesťanských hodnot. Tedy těch hodnot, kterými se v poslední době často zaštiťujeme tváří v tvář nezvládnuté muslimské imigraci. Mít paralelní vztah, nebo dokonce dvě rodiny současně, a pobývat chvíli s jednou ženou a dětmi, a pak zase s druhou – to rozhodně není jen rodinný model muslimů. Můžeme se s ním setkat i u nás. Dokonce má i své mediálně známé tváře, například odsouzeného expolitika Ratha nebo zakladatele Nadace proti korupci Janečka.

Celý článek

Nevěra, nebo skrytá bigamie?

Co potřebujeme ke štěstí?

Daniela Kramulová, 29.6.2016

Co potřebujeme ke štěstí? Je lepší být zdravý a bohatý než chudý a nemocný, poznat lásku a mít přátele než být sám. Na tom bychom se nejspíš shodli všichni. Možná by většina lidí souhlasila i s tím, že je lepší mít práci než zůstat nezaměstnaný. Ale co kdybychom měli tolik peněz, že pracovat nemusíme? Budeme šťastnější, když budeme mít možnost věnovat se jen tomu, co nás opravdu baví?

Celý článek

Češi a magie: Faustovi následovníci

Lenka Králová, 29.6.2016

„Grekko, Grekko, vstup do mě! Ty jsi já a já jsem Grekko!“ Toto extatické zvolání je součástí magického rituálu, díky kterému lze získat pohádkové bohatství. Čaroděj při něm volá démona jménem Grekko a chce, aby jej posedl. Grekko však není žádný starověký babylonský běs. Zapomeňte na Mezopotámii! Je to novověký hollywoodský běs – Gordon Grekko, hlavní postava z fi lmu Wall Street.

Celý článek

Češi a magie: Faustovi následovníci

Vězeňská tetování: osudy vepsané pod kůží

Alena Lochmannová, 29.6.2016

Vězeňská tetování: osudy vepsané pod kůží Víte, co znamená slza vytetovaná pod okem, pavučina na předloktí nebo oční linky? Každý z těchto motivů má vlastní symboliku, jedno však mají společné – prozrazují na svého nositele, že byl ve vězení.

Celý článek

6666
Výroční konference Test: Sova nebo skřivan? Škola komunikace