5000
Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Připravujeme nový speciál Psychologické kurzy

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 12/2016

Matyáš Zrno, 30.11.2016

V prosincové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 12/2016

Mozky mužů a žen jsou složité mozaiky. Rozhovor s Františkem Koukolíkem

Zuzana Daňková, 30.11.2016

Mozky mužů a žen jsou složité mozaiky. Rozhovor s Františkem Koukolíkem Stereotypy o mužích a ženách jsou nepřeberné – ženy jsou prý emotivnější, muži zase agresivnější, ženy jsou pomlouvačné a muži nikdy nedají najevo, co si myslí… Co nám o těchto předsudcích mohou říci výzkumy lidského mozku? Jde o nepotvrzená klišé, nebo na tom všem něco je? S neuropatologem Františkem Koukolíkem jsme hovořili na konferenci České asociace pro psychoterapii.

Celý článek

Narcis v roli rodiče: Když jen láska nestačí

Pavla Koucká, 30.11.2016

Navenek působí jako dokonalí, svědomití, srdeční rodiče, ze kterých by si každý mohl vzít příklad. Ve skutečném vztahu k dítěti jim však chybí to nejzásadnější – bezpodmínečná láska a přijetí. Jejich vztah k vlastnímu dítěti je totiž podmíněn jejich potřebou hýčkat si pocit své vlastní jedinečnosti a dokonalosti. K tomuto cíli může být i dítě vždy jenom prostředkem. Narcističtí rodiče zraňují skrytě, ale o to bolestněji…

Celý článek

Narcis v roli rodiče: Když jen láska nestačí

Tahle doba není pro introverty

Zuzana Daňková, 30.11.2016

Tahle doba není pro introverty Nejpozději od školky jsou vystaveni každodennímu utrpení – ve školce si chtějí v klidu hrát sami s hračkami, ve škole by si přáli otevřít o přestávce knížku a nerušeně se ponořit do světa fantazie. Vždycky k nim ale někdo přijde a řekne jim, že nemají být divní a mají se bavit jako ostatní.

Celý článek

Norské narýsované životy

Andrej Rušcák, 30.11.2016

Fjordy, ryby a ropa… to si představíme pod slovem Norsko. Stále víc Čechů Norsko navštěvuje (přes pověstnou drahotu se to tam v létě auty s českou poznávací značkou jenom hemží), jenže jaká je norská společnost? Proniknout do ní není snadné. Když se to podaří, ledacos vás překvapí.

Celý článek

Norské narýsované životy

6666
Přijďte na kurzy v Portálu! Výroční konference Škola komunikace