Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 10/2014

Daniela Kramulová, 1.10.2014

V říjnové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 10/2014

Číňané mluví v náznacích

Daniela Kramulová, 1.10.2014

Číňané mluví v náznacích Sinolog Martin Kříž strávil v Číně několik let jako reportér a novinář. Dnes mimo jiné doprovází delegace obchodníků i politiků jako tlumočník, ať našich do Číny, nebo čínských k nám. Jeho úkolem prý není ani tak překládat slova a věty, jako přenášet odlišný kulturní kontext.

Celý článek

Puntičkář

Jitka Douchová, 1.10.2014

33letá Saša se snaží každý den všechno perfektně zvládnout – věnovat se dětem, rozvíjet jejich schopnosti a hrát si s nimi, k tomu z domova pracuje a pro vlastní dobrý pocit potřebuje mít domácnost jako „z cukru“. Jedinou kompenzací stresu z nároků, které na sebe dobrovolně nakládá, jsou endorfi ny ze sportu, jenže ten už nestíhá. Žije v permanentní frustraci z toho, že nedokáže stihnout všechno, co by podle svého názoru měla.

Celý článek

Puntičkář

Dospívá generace bez emocí?

Daniela Kramulová, 1.10.2014

Dospívá generace bez emocí? Mládeži, ač si toho není vždy vědoma, se daří špatně. A to nikoliv kvůli obvyklým existenciálním krizím, jimiž je mládí protkáno, ale protože se mezi nimi potuluje znepokojivý host, nihilismus.

Celý článek

Gender velí: změňte pohádky

Jiřina Bartošová, 1.10.2014

Je třeba napravit diskriminaci dívek a žen panující v klasických pohádkách? Udržují genderové stereotypy a odsuzují děvčata k pasivnímu čekání na statečného prince?

Celý článek

Gender velí: změňte pohádky

Hurá, hoří!

Zlata Mistolerová, 1.10.2014

Hurá, hoří! Existuje vztah mezi pyromanií a pyrofilií? Tuto otázku si kladu od chvíle, kdy jsem se setkala s prvními žháři s nařízenou ústavní sexuologickou léčbou, kteří splňovali diagnostická kritéria dílem z okruhu obou diagnóz.

Celý článek