5000
Kdo mi vypnul mozek? Audioteka.cz Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 10/2017

Matyáš Zrno, 27.9.2017

V říjnové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 10/2017

Chybí nám nadhled a soucit

Mojmír Sedláček, 27.9.2017

Chybí nám nadhled a soucit Před pár dny se v kinech objevil snímek Nerodič. Jeho autorka Jana Počtová v něm zkoumá různé podoby současné rodiny a pohled okolí zvláště na ty nestandardní. Jsem vděčná, že mě k sobě pustili tak blízko, říká režisérka o protagonistech filmu.

Celý článek

Vztahy na dálku. Mají šanci?

Mojmír Sedláček, 27.9.2017

Je to velké téma. Právě v těchto dnech, tedy na začátku zimního semestru, odjíždí spousta studentů na mnohaměsíční zahraniční studia a stáže. Nejde však jen o studenty, řada lidí také pracuje daleko od svého domova. Delší odloučení proto snadno potká téměř jakýkoli vztah. Jak se s takovou situací vypořádat?

Celý článek

Vztahy na dálku. Mají šanci?

Stará láska nerezaví?

Matyáš Zrno, 27.9.2017

Stará láska nerezaví? Odkdy vlastně víme, že stará láska nerezaví? Oficiálně od roku 1852. Tehdy toto přísloví poprvé uvedl F. L. Čelakovský ve svém Mudrosloví národu slovanského ve příslovích. Původní latinské přísloví známe ale už ze středověku (láska, která zestarala, se změnit neumí). I kdybychom ale přísloví neznali, tak skoro není člověka, který by alespoň o nějaký příklad nerezavějící staré lásky ve svém okolí nezavadil.

Celý článek

Osm hodin spánku. Nutnost nebo mýtus?

Jaroslav Petr, 27.9.2017

Jak opravdu vypadal spánkový režim našich předků žijících ještě v těsném propojení s přírodou? Donedávna jsme se o tom mohli jen dohadovat. Teď nám odpověď nabídlo sledování lovců a sběračů z Afriky a Jižní Ameriky. Přináší řadu překvapivých odhalení.

Celý článek

Osm hodin spánku. Nutnost nebo mýtus?

6666
Výroční konference Škola komunikace