5000
Kurz jako dárek Ročník 2014 Psychologické kurzy

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 2/2016

Daniela Kramulová, 29.1.2016

V únorové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 2/2016

Scénáře našich vztahů se nemění

Daniela Kramulová, 29.1.2016

Scénáře našich vztahů se nemění Druhá únorová neděle je Mezinárodním dnem manželství, v Česku mu věnujeme dokonce celý valentýnský Národní týden manželství. Partnerské poradny pořádají dny otevřených dveří, manželští poradci workshopy a besedy – a my si povídáme s jedním z nejznámějších tuzemských poradců a autorem knih o partnerských vztazích, s psychologem Petrem Šmolkou.

Celý článek

Proč se k nejbližším chováme nejhůř?

Jakub Hučín, 29.1.2016

Než se nám narodilo dítě, choval se můj partner jinak, pak se najednou všechno změnilo k horšímu…“ Jak je možné, že se tak rychle něco podstatného ve vztahu dvou lidí změní? Někdy dokonce stačí, aby se partneři, kteří spolu chodili, sestěhují do společného bytu…

Celý článek

Proč se k nejbližším chováme nejhůř?

Ženy ve vědě: Proč jich je tak málo?

Jana Abelson Tržilová, 29.1.2016

Ženy ve vědě: Proč jich je tak málo? Když spolu pracují muži a ženy v laboratoři, zamilují se a škodí to vědě. Když je pak kritizujete, začnou brečet, řekl na adresu vědkyň britský biochemik Tim Hunt při přípitku na neoficiální části konference v Jižní Koreji. A rozpoutal tak nové kolo úvah na téma, jaké jsou důvody diskriminace žen ve vědě.

Celý článek

Chvála improvizace

Monika Nevolová, 29.1.2016

Říká se, že improvizace je doménou Čechů, ale často se tím myslí cosi méně „hodnotného“ – poradit si, když se něco nestihlo pořádně připravit, když na poslední chvíli něco důležitého chybí a musíme situaci zachraňovat nejrůznějšími nápady. Právě tahle schopnost se ale může hodit…

Celý článek

Chvála improvizace

Pohodlné tabu: Násilí na seniorech

Daniela Kramulová, 29.1.2016

Pohodlné tabu: Násilí na seniorech Senioři ho zpravidla neohlásí, rodina zamlčuje a rezidenční zařízení před ním zavírají oči. Přesto násilí na seniorech existuje – a zdaleka nejde jen o případy babiček, kterým zloděj vyfoukne na ulici kabelku i s důchodem.

Celý článek

6666
Výroční konference Škola komunikace