5000
Předplatné jako dárek Psychowalkman Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes

Psychologie dnes

Psychologie dnes 12/2017

Matyáš Zrno, 29.11.2017

V prosincové Psychologii dnes jsme pro vás připravili:

Celý článek

Psychologie dnes 12/2017

Plním si sny tak divoké, že mě v mládí ani nenapadly

Matyáš Zrno, 29.11.2017

Plním si sny tak divoké, že mě v mládí ani nenapadly Příběh spisovatelky Věry Noskové je známý mimo jiné i z jednoho dílu televizního seriálu 13. komnata. Manželství rodičů skončilo krachem, zlobu na bývalého manžela obrátila matka proti ní. Bránila jí ve styku s otcem (včetně zabavování dopisů), ošidila ji o lásku a podporu táty i jeho rodiny. Následoval útěk z domova.

Celý článek

Dárky, dárky, dárky

Mojmír Sedláček, 29.11.2017

Už jsou zase tady. Nikdo před nimi neunikne, adventní čas je jimi vyplněný skoro více než připomínky Kristova narození. Ať se nám to líbí, nebo ne, i letos se nám jen těžko podaří vymanit z jejich vlivu. O čem je řeč? Samozřejmě o dárcích, které dokážou pořádně zahýbat rodinnou pohodou. Jak tohle nebezpečí zvládnout?

Celý článek

Dárky, dárky, dárky

Popelka a ty ostatní

Mojmír Sedláček, 29.11.2017

Popelka a ty ostatní Dokážete si představit plnohodnotné svátky bez Třech oříšků pro Popelku, Pyšné princezny a dalších nestárnoucích klasik? Asi těžko. A možná se na ně po desáté či po dvacáté díváte se stále stejným nadšením. A děláte dobře. Možná vás ani nenapadlo, kolik moudra v sobě tyhle perly skrývají.

Celý článek

Ekonomové nejsou normální lidé

Lukáš Kovanda, 29.11.2017

Čerstvý nositel Nobelovy ceny za ekonomii Richard Thaler (1945) není typickým ekonomem. Snaží se tuto suchou vědu propojit s psychologií. Nazval to behaviorální ekonomií a celé je to o tom, že lidé se nerozhodují jen racionálně – na základě zákonů nabídky a poptávky.

Celý článek

Ekonomové nejsou normální lidé

Argentinské tango? Je hlavně psychologii

Igor Sitchuk, 29.11.2017

Argentinské tango? Je hlavně psychologii S pojmem osobního prostoru se asi setkal každý. Na různé vzdálenosti se lidé chovají jinak. Je to evidentně spojené s pocitem vlastního bezpečí a se sebezáchovným instinktem. Málokdo se svým osobním prostorem experimentuje tak, aby odhalil jeho vlastnosti. Existují ale činnosti, které k aktivnímu využití osobního prostoru přímo vybízejí – třeba argentinské tango. Je to pohybová improvizace ve dvou, která není možná bez vzájemného porozumění, to není možné bez spolehlivého fyzického kontaktu a ten zase není možný bez zásahu do osobního prostoru člověka. Má to ale svá úskalí. Hlavně zpočátku.

Celý článek

6666
Výroční konference Škola komunikace