5000
Kdo mi vypnul mozek? Audioteka.cz Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes > Ukázky

Ukázky

Kolo přátelského štěstí

Veronika Zavřelová, 3.1.2017

Kdo by nechtěl trávit odpoledne ve svižném hovoru u kávy a na gauči s partičkou blízkých přátel? Jenže jak se stát součástí takového společenství, když vám už bylo třicet a vaši staří přátelé se rozutekli?

Celý článek

Kolo přátelského štěstí

Kolaps je jen začátek

Matyáš Zrno, 3.1.2017

Každá společnost má v sobě zakódovaný svůj úpadek, ale nemáme se toho bát. Kolaps bývá natolik postupný, že si toho ani nemusíme všimnout. A kolaps je navíc příležitostí k novému začátku, jak se to stalo kolikrát i v Egyptě. Tvrdí to ředitel Českého egyptologického ústavu Miroslav Bárta, který ale proslul mezi širokou veřejností spíše jako autor a spoluautor řady knih, které se věnují krizovým aspektům civilizací. Poslední se jmenuje Na rozhraní a vyšla v listopadu loňského roku.

Celý článek

Kolaps je jen začátek

Norské narýsované životy

Andrej Rušcák, 30.11.2016

Fjordy, ryby a ropa… to si představíme pod slovem Norsko. Stále víc Čechů Norsko navštěvuje (přes pověstnou drahotu se to tam v létě auty s českou poznávací značkou jenom hemží), jenže jaká je norská společnost? Proniknout do ní není snadné. Když se to podaří, ledacos vás překvapí.

Celý článek

Norské narýsované životy

Tahle doba není pro introverty

Zuzana Daňková, 30.11.2016

Nejpozději od školky jsou vystaveni každodennímu utrpení – ve školce si chtějí v klidu hrát sami s hračkami, ve škole by si přáli otevřít o přestávce knížku a nerušeně se ponořit do světa fantazie. Vždycky k nim ale někdo přijde a řekne jim, že nemají být divní a mají se bavit jako ostatní.

Celý článek

Tahle doba není pro introverty

Narcis v roli rodiče: Když jen láska nestačí

Pavla Koucká, 30.11.2016

Navenek působí jako dokonalí, svědomití, srdeční rodiče, ze kterých by si každý mohl vzít příklad. Ve skutečném vztahu k dítěti jim však chybí to nejzásadnější – bezpodmínečná láska a přijetí. Jejich vztah k vlastnímu dítěti je totiž podmíněn jejich potřebou hýčkat si pocit své vlastní jedinečnosti a dokonalosti. K tomuto cíli může být i dítě vždy jenom prostředkem. Narcističtí rodiče zraňují skrytě, ale o to bolestněji…

Celý článek

Narcis v roli rodiče: Když jen láska nestačí

Stránka: 10/11
 7 8 9 10 11 
6666
Výroční konference Škola komunikace