5000
Kdo mi vypnul mozek? Audioteka.cz Kurz jako dárek Nenechte se rozložit Nová Psychologie dnes

Portál.cz > Časopisy > Psychologie dnes > Ukázky

Ukázky

Vzpomínej, poznávej, uč se

Bc. Hana Mudrová, 27.6.2017

Co všechno tvoří naši osobnost? Mimo jiné i to, co jsme prožili, jaké prostředí náš formovalo, čeho jsme dosáhli… Je to takový náš vnitřní archiv. Jeho výsadou je i to, že leccos odsuneme do zadních „skříní“. V domovech důchodců je ale čas tyto skříně zase otevřít. Nic to nestojí a dělá to zázraky.

Celý článek

Vzpomínej, poznávej, uč se

Emoční jedlíci

Zuzana Daňková, 27.6.2017

Je vám příjemné něco přežvykovat nebo chroupat? Neustále musíte něco ujídat a úplně vás to paralyzuje? Poskytuje vám jídlo obrovskou úlevu? Je pro vás způsobem relaxace? Věříte, že konkrétní potravina (třeba čokoláda) vám dokáže změnit náladu? Pak patříte mezi tzv. emoční jedlíky.

Celý článek

Emoční jedlíci

Naučme se užít si dovolenou!

Zuzana Daňková, 27.6.2017

Je tu léto, čas dovolených u moře, na horách i mezi památkami. Jenže má to háček – místo odpočinku se během dovolených často stresujeme a neumíme si pracovní volno skutečně užít. Proč tomu tak je? A mají pro nás psychologové nějaké rady, jak si jednou konečně pořádně odpočinout?

Celý článek

Naučme se užít si dovolenou!

Třetí rodič

Zuzana Filipová, 27.6.2017

Třetí rodič. Jsou jich u nás desítky tisíc. Jedná se o každého, kdo se stal rodičem bez vlastního přičinění. Kdo začal partnerský vztah s někým, kdo už má potomka z předchozího vztahu. Najednou se stáváte novým rodičem pro malou bytost, kterou jste před tím neměli možnost poznat a ke které vás nepojí pokrevní pouto.

Celý článek

Třetí rodič

Diagnóza F-17

Táňa Pikartová, 30.5.2017

Odvykání kouření je pro jedny noční můrou a nekonečným trápením. Druzí dokážou skončit s tabákem típnutím poslední cigarety. Jak to?

Celý článek

Diagnóza F-17

Stránka: 4/11
 2 3 4 5 6 
6666
Výroční konference Škola komunikace