5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Ukázky

Ukázky

Mohou rodiče za agresivitu svých dětí?

Markéta Klempířová, 5.5.2017

Neovládají se, cloumá jimi vztek, nejsou schopné se koncentrovat, ubližují ostatním. Takových dětí je čím dál víc. Proč se to děje? Odkud se berou? Vinu hledejme nejdříve u sebe doma. Přibývá totiž neschopných rodičů. I o tom se debatovalo na konferenci Neurověda ve vzdělávání, která proběhla letos na jaře v Praze.

Celý článek

Mohou rodiče za agresivitu svých dětí?

Vážná nemoc. Jak to říct dětem?

Daniela Kramulová, 4.4.2017

Tajit skutečnost, nebo mluvit na rovinu? Když někdo v nejbližší rodině onemocní rakovinou, dospělí mnohdy chtějí dítě před touto informací „chránit“. Často však mají obavy, jestli by sami byli schopni dětskou reakci zvládnout. Jenže od chvíle, kdy padne verdikt o diagnóze, už nic není jako dřív, a děti to poznají i beze slov.

Celý článek

Vážná nemoc. Jak to říct dětem?

Na návštěvě v alternativní Scio škole

Veronika Zavřelová, 4.4.2017

Není vám lhostejná kvalita vzdělání pro vaše děti, hodně o věcech kriticky přemýšlíte, neplavete s proudem, netoužíte po šablonách, jste flexibilní a výborně tolerujete změny? Možná je Scio škola pro vás a vaše potomky jako stvořená.

Celý článek

Na návštěvě v alternativní Scio škole

Jak jsem hledala školu pro své dítě

Pavla Koucká, 4.4.2017

Co je pro vás ve výběru školy důležité? Metody výuky? Vybavení? Vzdálenost? Povím vám náš příběh.

Celý článek

Jak jsem hledala školu pro své dítě

Jedničky za trvalou, brufen a pračku

Jan Nejedlý, 4.4.2017

Scenáristu Petra Jarchovského netřeba příliš představovat. Filmy jako Šakalí léta, Pelíšky, Želary nebo Občanský průkaz hovoří za své. Nedávno autor rozvířil společenskou diskusi dramatem Učitelka. Snímek o kantorce základní školy, zneužívající své postavení, zavádí diváky do časů normalizace. Třídní učitelka, kovaná komunistka, využívá rodiče žáků k různým privátním službám, za což se odvděčuje dobrým prospěchem dětí. Žáky, jejichž rodiče odmítnou její hru, naopak vystaví psychickému teroru, což vede až ke kolapsu jedné z dívek. Následná rodičovská schůzka se mění v soudní tribunál, v němž má hlavní slovo naše ochota nechat se korumpovat.

Celý článek

Jedničky za trvalou, brufen a pračku

Stránka: 4/8
 2 3 4 5 6 
6666
Kores Rozumíme penězům Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy