5000
Kurz jako dárek Kompletní ročník časopisu 2016 Zdrava 5 Právě vyšel nový speciál Nová Psychologie dnes   Ročník 2014 Psychologické kurzy Státy, města, oceány Levné učebnice

Portál.cz > Časopisy > Rodina a škola > Ukázky

Ukázky

Jsem jedináček, kdo je víc?

Daniela Kramulová, 6.3.2017

Jsou sobečtí, neberou ohledy na druhé, neradi se přizpůsobují, neumějí spolupracovat a nechtějí se o nic dělit. Kdo že jsou ti asociální potížisté? No přece jedináčci! Kolik je na těchto tradovaných stereotypních tvrzeních o dětech bez sourozenců pravdy?

Celý článek

Jsem jedináček, kdo je víc?

Hrnčíři a krotitelé

Markéta Klempířová, 6.3.2017

Při každodenní konfrontaci s tradiční školou si musím neustále připomínat, jaká je má osobní mise ve škole alternativní. Neškodit, být partnerem, vést. Taková ranní modlitba…

Celý článek

Hrnčíři a krotitelé

Zvládli by dnešní kluci vojnu?

Jiří Karban, 6.3.2017

Když se řekne historky z vojny, spousta lidí má trapný pocit. Vybaví si hospodský stůl a kolem něj partu přiopilých chlapů, kteří si rádi vymýšlejí. Béčkové retro, které je už mimo dosah současné mladé generace. Přitom nazrává doba, kdy nejspíš bude nutné, aby pamětníci předali historickou paměť ze služby v armádě. Dnešním teenagerům, a nejen jim, totiž hrozí povinná vojenská služba.

Celý článek

Zvládli by dnešní kluci vojnu?

Radikální upřímnost

Jan Nejedlý, 6.3.2017

„Všichni lžeme jako o život. Vyčerpává nás to a je to zásadním zdrojem většiny lidského stresu. Lhaní lidi zabíjí. Cesta ven spočívá v tom, dobře se naučit říkat pravdu.“ – Toto tvrdí americký americký psychoterapeut Brad Blanton, jehož knihu Radikální upřímnost přeložil do češtiny jeho žák Sebastian James. Navzdory jménu je to Čech, který v Praze pořádá workshopy právě s tematikou upřímnosti. Povídali jsme si mj. o tom, zda by tato nekonvenční koncepce byla využitelná i ve školství.

Celý článek

Radikální upřímnost

Jak se dědí neštěstí

Vojtěch Pišl, 6.2.2017

„Kdybych byl ředitel zeměkoule, nechal bych každý pár před otěhotněním povinně psychologicky vyšetřit, zda je schopný vychovat dítě.“ – Toto řekl u vína můj terapeutický mentor. Zeměkoule však žádného ředitele nemá, stejně jako neexistují normy pro ideální rodiče. V poslední době se nicméně objevují vědecké poznatky, které potvrzují důležitost psychického zdraví rodiče nejen pro duševní, ale i tělesný vývoj dítěte.

Celý článek

Jak se dědí neštěstí

Stránka: 5/8
 3 4 5 6 7 
6666
Kores Rozumíme penězům Budování kapacit pro rozvoj škol II. Všechny učebnice pro základní a střední školy